پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44714572 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21959389
کد خبر : 255032 تاریخ ثبت : 1398/1/19 21:54 نظرات تایید شده : 12
8 نکته درباره یک کلیپ فضای مجازی؛

برخورد زشت و توهین آمیز استاندار با مرد سیل زده+ فیلم

خلیج فارس: اینکه تا کسی اعتراض و انتقاد کند انگ ضدیت به نظام را به او بزنیم ناشی از نگاهی است که مردم را نوکر حکومت می داند و نه حکومت را برای خدمت به مردم!

مصطفی ارجمند

به تازگی کلیپی از استاندار خوزستان منتشر شده که با یک پیرمرد مناطق سیل زده این استان به خاطر انتقاد ساده اش اینطور حمله می کند: «بي تربيت، مخالف نظام، برو گمشو بیرون!»

هشت نکته در این خصوص قابل ذکر است:

اول: پیرمردی از سر درد و گرفتاری، به استاندار خوزستان گفت: «چرا به سوریه کمک می کنید اما به ما کمک نمی کنید آنها هم عرب اند ما هم عربیم»

دوم: نه موضوع مورد انتقاد پیرمرد، کلام وحی بود که انتقاد و نقد آن، حکم ارتداد به همراه داشته باشد و نه شیوه بیانش، مغایر معیارهای انسانی و اخلاقی و قانونی بود. انتقادی ساده بود که از دلی دردمند حکایت داشت.

هر چند انتقاد آن پیرمرد خوزستانی را وارد ندانیم و انصاف بداریم که در سیل اخیر، همه بخش های نظام از دولت و سپاه و ارتش و هلال احمر و نهادهای مردمی و ... پای کار آمده اند و واقعاً شبانه روز برای امداد و کاهش آلام هموطنان مان تلاش می کنند، ولی باید با صدای بلند از نحوه برخورد زشت و ادبیات زننده استاندار که عالی ترین نماینده دولت در منطقه مصیبت زده خوزستان است، ابراز انزجار کرد.

سوم: هر انتقادی، نیازمند پاسخی است و پاسخ این انتقاد، دست شفقت و مهربانی ای بود که باید استاندار بر سر آن پیرمرد می کشید و می گفت: «مظلوم برای نظام جمهوری اسلامی مظلوم است اگر به سوریه به عنوان کشور دوست و برادر کمک می کنیم امروز وظیفه داریم به شما کمک کنیم و اولویت اول امداد رسانی شمایید. تلاش می کنیم دغدغه های تان رفع شود.»

پس از بازگشت هم از خداوند متضرعانه می خواست که برای کمک به مردم و رفع نیازهای شان او را یاری کند. زیباتر نبود؟!

چهارم: واکنش مسئولان به مواضع متفاوت مردم در مسائل مختلف، از نوعی «خود خدا پنداری» در وجود مدیران کشور حکایت دارد که هیچ سنخیتی نه با تعالیم دین، نه شیوه بزرگان و نه معیارهای انسانی دارد.

ریشه این «خود خدا پنداری» را می توان در قدسی سازی مسئولان دانست که مدام فقط مدح و ثنا شنیده اند و بر تریبون ها متکلم وحده، سخن فرموده اند و از بیانات شیوای خود هم لذت برده اند!

طبیعی است که بخش بزرگی از این گناه در قدسی کردن انسان های زمینی به ما مردم باز می گردد که باید اصلاح کنیم.

پنجم: جملات استاندار خوزستان شامل این جرائم است: توهین، تهمت، تهدید! یعنی استاندار خوزستان در جواب یک انتقاد ساده، سه خطای استراتژیک مرتکب شده است که اگر این ویژگی ها در هر کسی جمع باشد او را به دره خودکامگی سوق خواهد داد.

ششم: برآشفتن استاندار یک نکته بزرگ را عیان می سازد؛ اینکه استاندار یا توقع نداشت رعیت زاده ای به او انتقاد کند که در این صورت استاندار دیگر لیاقت استانداری ندارد یا از موضوع انتقاد به سوریه آشفته شده که نشان می دهد استاندار توئیتر باز خوزستان، فضای مجازی و نظرات مختلف مردم را نمی خواند! در هر دو صورت لقب استاندار برازنده وی نیست.

هفتم: دوران انگ زنی به مردم منتقد با عناوینی مثل ضد نظام به سر آمده است. اینکه تا کسی اعتراض و انتقاد کند انگ ضدیت به نظام را به او بزنیم ناشی از نگاهی است که مردم را نوکر حکومت می داند و نه حکومت را برای خدمت به مردم! عجیب است که برخی مسئولان به آنچه شعار می دهند باور ندارند که آنها برای خدمت به مردم آمده اند و صاحب اختیار این حکومت و کشور مردم هستند نه هیچ کس دیگر!

هشتم: رفتار استاندار خوزستان با «عذرخواهی و ببخشید» قابل اغماض نیست و بهتر است مسئولان کشور یاد بگیرند در خطاهایی که روح و روان مردم را جریحه دار می کند به خاطر نظام جمهوری اسلامی هم که شده استعفا کنند تا ننگ این بدنامی به دامن نظامی منتسب به اسلام با کلکسیونی از خون ده ها هزار شهید، ننشیند.