پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32040212 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51333818
کد خبر : 253352 تاریخ ثبت : 1398/1/6 12:30 نظرات تایید شده : 0

ظرفیت جابه‌جایی گردشگران دریایی در بندر بوشهر افزایش یافت

خلیج فارس: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه نوروز امسال ۲۹ شناور در گردشگری دریایی فعالیت می‌کنند گفت: این شناورها روزانه شش‌هزار و ۲۰۰ نفر جابه‌‌جا می‌کنند که نسبت به نوروز گذشته ظرفیت جابه‌جایی گردشگران ۸۰۰ مفر افزایش یافته است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سیاوش ارجمندزاده صبح امروز در بررسی روند اجرای طرح‌‌های گردشگری دریایی در بندر بوشهر با بیان اینکه این استان دارای طولانی‌ترین ساحل در خلیج فارس است اظهار داشت: بیش از 937 کیلومتر ساحل در استان بوشهر وجود دارد که طولانی‌ترین مرزدریایی در این آبراه محسوب می‌شود.

ظرفیت جابه‌جایی گردشگران دریایی در بندر بوشهر افزایش یافت

وی گردشگری دریایی را یکی از  برنامه‌ها و محورهای اصلی اداره کل بنادر و دریانوردی دانست و تصریح کرد: در این راستا برای نوروز امسال برنامه ویژه‌ای در راستای توسعه طرح‌های گردشگری دریایی تدوین و عملیاتی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه نوروز امسال 22 شناور در گردشگری دریایی فعالیت می‌کنند گفت: روزانه شش‌هزار و 200  گردشگر دریایی با  29 کشتی و لنج تفریحی از سواحل این استان استفاده می‌کنند.

سیاوش ارجمندزاده  از فعالیت 22 شناور در بندر بوشهر برای گردشگری دریایی خبر داد و افزود: دو هزار نفر از این تعداد با 9 فروند کشتی و 13 فروند لنج در شهرستان بوشهر جابه‌جا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این لنج‌ها یک‌هزار و 300 نفر و کشتی‌ها  700 نفر را در آب‌های ساحلی بوشهر جابه‌جا می‌کنند بیان کرد: چهارهزار و 200 گردشگر دیگر هم با هفت فروند لنج تفریحی در دیگر بندرها جابه‌جا می‌شوند.

ارجمندزاده  با بیان اینکه شناورها در کانال بندر بوشهر تردد می‌کنند گفت: شناورهنا که از ایمنی بالایی برخوردار هستند هر لنج ظرفیت 100 مسافر را دارد و هر کدام روزانه شش سرویس انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته چهار شناور سنتی در بندر بوشهر فعالیت می‌کردند، افزود:  این شناورها با انجام روزانه 11 سفر دریایی، یک‌هزار و 200 گردشگر را جابه‌جا می‌کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه نوروز امسال ظرفیت جابه‌جایی گردشگران دریایی در بندر بوشهر800 نفر افزایش یافته است گفت: پارسال در دیگر بندرها نیز چهار لنج تفریحی با ظرفیت دو هزار و 300 گردشگر فعال بودند که امسال این رقم به چهار هزار و 200 نفر رسیده است.

ارجمندزاده، صدور مجوز پس از بازرسی شناورها، الزام به همراهی دو قایق در کنار لنج‌های گردشگری، الزام به همراه داشتن جلیقه نجات و حضور ناجی غریق، نیروهای دریایی متخصص در هنگام پهلوگیری و جدا سازی شناور، الزام به حضور شناور ناجی، گاردبندی اسکله‌ها، نصب حلقه‌های نجات و حضور مستمر گارد بندر را از فعالیت‌های صورت گرفته برای حفظ ایمنی گردشگران دریایی عنوان کرد.