پویاسامانه

کد خبر : 252996 تاریخ ثبت : 1398/1/2 23:33 نظرات تایید شده : 0

کاندیدا‌های دموکرات AIPAC را بایکوت کردند

خلیج فارس: برخی نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کردند در نشست هفته آینده لابی اسرائیلی آیپک شرکت نمی‌کنند.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ برخی از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از جمله برنی سندرز و الیزابت وارن اعلام کردند در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (آیپک) که هفته آینده در واشنگتن برگزار می‌شود، شرکت نمی‌کنند.
 
کاندیدا‌های دموکرات AIPAC را بایکوت کردند

بنابر گزارش پایگاه جروزالم پست، تحریم نشست آیپک از سوی نامزد‌های انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا پس از آن اعلام می‌شود که سازمان «مووآن دات‌اُرگ» به نامزد‌های دموکرات توصیه کرده بود در نشست هفته آینده آیپک شرکت نکند، زیرا آیپک نقش اساسی در خارج‌کردن توافق هسته‌ای ایران (برجام) از مسیر اصلی خود (خروج آمریکا از برجام) داشت و همچنین اعضای این گروه موضعی اسلام‌ستیزانه دارند.

مووآن دات‌اُرگ سازمانی سیاسی در آمریکا است که برای اصلاحات سیاسی و اجتماعی تلاش می‌کند. این سازمان در ۱۹۹۸ تأسیس شد و هم‌اکنون میلیون‌ها عضو دارد. به گفته این سازمان، عدم شرکت نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نشست آیپک، چهره‌ای پیشرو و مترقی از آن‌ها به جامعه ارائه می‌دهد.

سناتور «بتو اورورکه» از دیگر نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری و «استارباکس هوارد شولتز» از نامزد‌های مستقل انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا نیز از جمله کسانی هستند که اعلام کردند در نشست آیپک شرکت نخواهند کرد.

جروزالم پست، اما در ادامه می‌نویسد: «این واقعیت که دموکرات‌ها در نشست آیپک شرکت نمی‌کنند این امکان را در اختیار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قرار می‌دهد تا بر روابط خود با اسرائیل تأکید بیشتری کند».
-->