پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1755588 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2935733
کد خبر : 251810 تاریخ ثبت : 1397/12/23 23:06 نظرات تایید شده : 0

فعالیت ۵۴ پایگاه هلال احمر بوشهر به مسافران نوروزی

خلیج فارس: جانشین سرپرست جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: ۵۴ پایگاه امداد و پست نوروزی هلال احمر خدمات به مسافرین نوروزی ارائه می دهند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ احسان ایزدپناه عصر پنجشنبه اظهار داشت: در ایام نوروز طرح‌های خدمات امداد و نجات و همچنین طرح ایمنی سلامت مسافرین نوروزی توسط جمعیت هلال احمر استان بوشهر در سراسر استان برگزار خواهد شد.

۵۴ پایگاه هلال احمر استان بوشهر به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

جانشین سرپرست هلال احمر استان بوشهر شروع طرح‌های نوروزی را ۲۴ اسفند ماه بیان کرد و ادامه داد: طرح نوروزی تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در طرح‌های خدمات امداد و نجات ۲۸ پایگاه ثابت و موقت که شامل پایگاه‌های جاده‌ای، ساحلی، کوهستان، آنست، بالگرد و تیم واکنش سریع خواهد بود خدمات امدادی را به مسافرین و همشهریان ارائه خواهند کرد که در طرح امداد و نجات نوروزی ۹۸، ۴۳۷ نجات‌گر و امدادگر به صورت داوطلبانه خدمات امدادی ارائه خواهند کرد.

ایزدپناه همچنین با اشاره به فعال بودن سامانه ۱۱۲ پاسخگویی کشیک امدادی به صورت ۲۴ ساعته، امداد رسانی به حوادث احتمالی را از دیگر خدمات جمعیت برشمرد.

وی همچنین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی را نیز از دیگر طرح‌های جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: با استقرار ۲۶ پست خدمات ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در سطح استان خدمات نظیر تست فشار خون، قند خون، توزیع بروشورهای ایمنی و سلامت و...... بین مسافرین نوروزی در میادین ورودی و نقاط پر تجمع شهرها ارائه خواهند کرد.

ایزدپناه گفت: در کنار پست‌ها، چادر خیمه نماز، چادر دوستدار کودک برای مسابقه نقاشی بین کودکان ارائه خواهند کرد و ۳۱۴ نفر از جوانان در این طرح مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: در بخش داوطلبان نیز طرح نیابت و طرح فرشتگان رحمت اجرا می‌شود که با حضور داوطلبین و خیرین نسبت به کمک به افراد بی بضاعت را در دستور کار خواهند داد و همچنین ۱۰ پزشک به صورت آن‌کال و به صورت داوطلبان با مرکز پست‌های امدادی و EOC همکاری خواهند کرد.کلمات کلیدی خبر : هلال احمر