پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1752040 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2932195
کد خبر : 251786 تاریخ ثبت : 1397/12/23 17:40 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ جشن آزادی در کردستان عراق

خلیج فارس: جشنواره آزادی در شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شد.

به گزارش فرارو، این مراسم به مناسبت سالروز آزادی شهر رانیه کردستان عراق که در ماه مارس 1991 با قیام کردها علیه رژیم بعث عراق و خروج نظامیان بعثی از شهر صورت گرفت برگزار شد.

عرب عثمان خواننده کُرد که در این مراسم حضور داشت طی سخنانی کوتاه گفت: این مراسم جشن و شادمانی آزادی است و هر سال بهتر از سال قبل برگزار می شود. با توکل به خدا بحران ها پایان می یابد و زندگی مردم بهتر می شود.

در مارس 1991 و طی قیام دو هفته ای کُردها نیروهای رژیم بعث از شهرهای کردی بیرون رانده شدند.

یک سال پس از وقوع این اتفاق دولت منطقه ای کردستان و مجلس کردستان تاسیس شد.

یک زن کُرد که در این مراسم جشن شرکت کرده گفت: امروز یک روز بسیار مهم برای همه کردهاست. من امروز دو پسرم را نیز آورده ام تا در مورد این قیام آگاهی پیدا کنند. ما اکنون آزاد هستیم و زندگی ما بهتر می شود.

ناظرین سیاسی اقلیم کردستان معتقدند که بحران کماکان در کردستان وجود دارد و نبود خدمات اولیه و لازم زندگی، بیکاری و شکست‌های مکرر سیاسی و اقتصادی اربیل بر این بحران دامن زده است. حکومت اقلیم کردستان عراق با وجود فروش نفت این منطقه و برخورداری از درآمدهای داخلی در پرداخت حقوق کارمندان خود ناتوان مانده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)