پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2055447 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3234804
کد خبر : 251738 تاریخ ثبت : 1397/12/23 12:44 نظرات تایید شده : 0

کشف قدیمی‌ترین ابزار خالکوبی جهان +عکس

خلیج فارس: محققان دانشگاه گریفیث استرالیا موفق به کشف یک کیت خالکوبی شده‌اند که بیش از ۲۷۰۰ سال قدمت دارد و از‌ آن به عنوان قدیمی‌ترین ابزار خالکوبی یاد می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ محققان دانشگاه گریفیث استرالیا موفق به کشف یک کیت خالکوبی شده‌اند که به عنوان قدیمی‌ترین ابزار خالکوبی از آن یاد می‌شود.

این ابزار خالکوبی در منطقه پلی‌نزی کشف شده است؛ پُلی‌نِزی یا جزایر پُلی‌نزی نام گروهی از هزار جزیره در اقیانوس آرام است. این جزایر بخشی از قاره اقیانوسیه به شمار می‌آیند.

کشف قدیمی‌ترین ابزار خالکوبی جهان (عکس)

جزایر پلی‌نزی در مثلث پلی‌نزی قرار گرفته‌اند که یک گوشه آن هاوایی، گوشه دیگر نیوزیلند و دیگری جزیره ایستر است. مهم‌ترین دسته‌ جزایر پلی‌نزی فیجی، ساموآ، تونگا و پلی‌نزی فرانسه نام دارند.

دانشمندان تایید کرده‌اند که این کیت خالکوبی اولین کیت خالکوبی کشف شده در جهان است و شامل ابزارهایی‌ است که از استخوان‌های انسان ساخته شده‌اند.

براساس بررسی‌ها صورت گرفته این کیت بیش از ۲۷۰۰ سال قدمت دارد؛ محققان می‌گویند: از آنجایی که هیچ پستاندار دیگری در این جزیره وجود نداشته، به طور حتم این کیت از استخوان انسان ساخته شده است.کلمات کلیدی خبر : قدیمی‌ترین ابزار خالکوبی