پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1841391 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3021212
کد خبر : 251666 تاریخ ثبت : 1397/12/23 10:06 نظرات تایید شده : 0

افتتاح نخستین خانه جوان روستایی کشور در چهارروستایی گناوه

خلیج فارس: نخستین خانه جوان روستایی کشور چهارشنبه شب در آئینی با حضور مسئولان محلی در روستای چهار روستایی بخش ریگ شهرستان گناوه افتتاح شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ فرماندار گناوه در این آیین گفت: احداث خانه‌های جوان یکی از راه‌های جذب جوانان است که می توان با بکارگیری استعدادها و اندیشه‌ورزی آنان در جهت توسعه روستاها گام‌های مثبتی برداشته شود.

سیدعلی پاک نژاد افزود: پرورش نیروی انسانی کارآمد به عنوان یکی از ابزارهای توسعه به شمار می‌آید که می‌توان از این ظرفیت جامعه را در قبال آسیب‌های اجتماعی بیمه کرد.

فرماندار گناوه گفت: جوانان روستای چهار روستایی می‌توانند با الگو برداری از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و اجرای برنامه‌هایی نظیر یکشنبه‌های کتاب، چهارشنبه‌های تماشا و چشم خانه ادیب که به صورت پیوسته در خانه سمن‌های گناوه برگزار می‌شود در جهت اعتلای فرهنگی این دیار فعالیت کنند.

وی اظهار داشت: خانه جوان چهار روستایی می‌تواند با فعال سازی باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سطح روستا، این قشر را با فعالیت‌های کتاب خوانی بیشتر آشنا کند.

پاک نژاد گفت: انتظار می‌رود جوانان این روستا با فعال سازی کانون توسعه روستایی روند پیشرفت منطقه خود را سرعت ببخشند و با استفاده از فرهیختگان خانه گفت وگوی روستا را پس از مرکز استان راه اندازی کنند.

بخشدار ریگ نیز گفت: توجه به جوانان موجب نخبه پروری در کشور شده و مسیر توسعه را هموارتر می کند.

مسعود شیرافکن افزود: خانه جوان بمنظور خدمات رسانی بهینه به جوانان این روستا راه اندازی شده که می تواند نقش بسزایی در بهبود شاخص های فرهنگی ، تفریحی و تقویت فضای نشاط در جامعه ایفا کند.