پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2053795 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3233152
کد خبر : 251615 تاریخ ثبت : 1397/12/22 21:12 نظرات تایید شده : 0

اتفاقات عجیب و غریب در هیات کاراته استان بوشهر

خلیج فارس-ایمان ندومی: اتفاقات اخیر در هیات کاراته استان بوشهر تمامی ندارد و پس از اختلاف و انتقادات اخیر به برخورد غیرمحترمانه با استاد روشنایی پیشکسوت کاراته استان بوشهر، این بار در یک دوره مسابقات کاراته استانی، اتفاقاتی عجیب و غریب افتاده که موجب حیرت ورزشکاران این رشته شده است.

اخیرا رئیس هیات کاراته استان بوشهر یک دوره مسابقات استانی را برگزار کرده که نسبت به مسابقات قبلی تفاوت بسیاری داشته  است از جمله اینکه هیچ کدام از داوران مطرح و تیم های شناخته شده استانی در این مسابقات حضور نداشتند، به نظر می رسد عملکرد رئیس هیات کاراته استان موجب نارضایتی شماری از علاقمندان به این رشته و تیم های شناخته شده استانی شده است.

نکته جالبتر این بوده که  به دلیل عملکرد رئیس هیات کاراته استان، داوران هم استانی استقبالی از این مسابقات نکرده و رئیس هیات کاراته استان مجبور شده داور کاراته را از کازرون به این مسابقات دعوت کند.

از نکات عجیبی که در این مسابقات اتفاق افتاده این بوده، تیم‌هایی که در مسابقات قبلی حتی به مدال برنز هم دست نمی یافتند در این دوره از مسابقات 8 مدال طلاع کسب کردند.

اما قسمت جالب این داستان این است که، عدم برنامه‌ریزی مناسب برای این مسابقات موجب شده در اقدامی بی سابقه، رئیس هیات کاراته استان شخصا اقدام به نوشتن جدول مسابقات کند.

عدم حضور و استقبال مسئول کمیته داوران، کمیته برگزاری مسابقات و داوران سطح بالای هیات کاراته استان در این مسابقات از دیگر موضوعات مهم در مورد این دوره از مسابقات بوده است.

همچنین در این دوره از مسابقات شاهد عدم استقبال سبک شیتوکای استان از این مسابقات هستیم این سبک که طرفداران زیادی در استان دارد اما از این دوره استقبال چندانی نکردند.

در استان بوشهر طبق روالی ثابت، به دنبال برگزاری مسابقات کاراته مردان، مسابقات کاراته زنان هم برگزار می شود اما در این دوره مسابقات بانوان برگزار نشد و دلیل آن هم عدم حضور سبک شیتوکای در این مسابقات بوده است.

با توجه به انتقاداتی که روزهای اخیر به عملکرد هیات کاراته استان بوشهر وارد است، شایسته است مدیران ورزش استان نسبت به رسیدگی به این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

در ورزشی که احترام به پیشکسوت مهمترین اصل است اما در بوشهر شاهد بودیم که احترام پیشکسوت نگه داشته نشده و این امر موجب نگرانی و نارضایتی کاراته کاران باسابقه هم استانی از وضعیت موجود بر کاراته استان شده است.کلمات کلیدی خبر : کاراته