پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1420312 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2601420
کد خبر : 251611 تاریخ ثبت : 1397/12/22 21:35 نظرات تایید شده : 0

اقامتگاه بومگردی جدید جاشک راه‌اندازی شد+تصاویر

خلیج فارس: در آیینی با حضور مسولین شهرستان دیر و مردم روستای جاشک، اقامتگاه بومگردی جدید این روستا به بهره برداری رسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ فرماندار دير در اين آيين گفت: یکی از شاخص ترین ظرفیت های توسعه شهرستان، استفاده از ظرفیت گردشگری به منظور ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.

کریم علی حسنی افزود: گنجینه گنبد نمک جاشک موهبتی است که باید ضمن رعایت الزامات زیست محیطی، از همه ظرفیت آن برای رونق گردشگری و اشتغازایی در روستاها بهره مند شد. وی ضمن تقدیر از حضور فعال مردم جاشک جهت مراقبت از گنبد نمکی افزود: جلب مشارکت سمن ها و مردم محلی و استفاده از آنها به عنوان راهنمای گردشگری و ارایه خدمات رفاهی لازم در روستا می تواند به تبدیل این روستا به روستای بدون بیکار نقش ویژه ای ایفا نماید.

بخشدار آبدان نيز گفت: ظرفیت های روستای هدف گردشگری جاشک و پتانسیل ارزشمند گنبد نمکی جاشک می تواند نقش ویژه ای در اشتغالزایی و کاهش بیکاری روستاهای منطقه ایفا نماید. ابوالحسن گنخکی افزود: در سال جاری بیش از هزار نفر در اقامتگاه های بومگردی روستای جاشک از خدمات اسکان و پذیرایی و نیز راهنمای سفر بهره مند شده اند.

وی افزود: با توسعه امکانات زیربنایی گردشگری گنبد نمکی جاشک و استقرار امکانات مناسب در این روستا پیش بینی می شود در سال آینده آمار گردشگران به روستا به دو برابر افزایش یابد که نقش ویژه ای در زمینه درآمدزایی و رونق اقتصادی روستا ایفا خواهد نمود.

دهیار روستای جاشک نیز با اشاره به همکاری دستگاه های اجرایی جهت احداث اقامتگاه بومگردی جدید روستا افزود: این اقامتگاه جدید شامل امکانات رفاهی و خدماتی لازم می باشد و آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی است. احسان احدی افزود: در سال آینده با استفاده از تسهیلات اعطایی به دهیاری ها گسترش امکانات زیرساختی گردشگری در روستا تداوم خواهد یافت.کلمات کلیدی خبر : بومگردی جاشک ابوالحسن گنخکی