پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1414087 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2595209
کد خبر : 251405 تاریخ ثبت : 1397/12/21 22:54 نظرات تایید شده : 0

لزوم دور نگه داشتن کودکان از مواد آتش‌زا

خلیج فارس: با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال برای پیشگیری از وقوع حوادث، کبریت و مواد آتش‌زا را از دسترس کودکان دور نگه داریم.

به گزارش «خلیج فارس»؛ کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت بوشهر گفت: هر سال همزمان با چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) شاهد بعضی اتفاقات هستیم که گاهی منجر به نقص عضو یا مرگ افراد می‌شود.

فرزانه گشمردی تصریح کرد: در استفاده از مواد آتش‌بازی حادثه نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند رخ دهد بلکه خطر در کمین کسانی که این مواد را درست می‌کنند نیز است.

وی خاطرنشان کرد: شدیدترین آسیب‌ها مربوط به صورت و چشم است که درمان آن بسیار طولانی و ممکن است حتی تا ماه‌ها و سال‌های بعد ادامه داشته و منجر به تخلیه چشم  و یا نابینایی شود.

به گفته این کارشناس بهداشت بیش از نیمی از آسیب‌دیدگان در هنگام آتش‌بازی دچار آسیب شده‌اندکه جراحت دست و پا بیشترین آسیب‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

وی تاکید کرد: استفاده از مواد آتش‌بازی هرگز ایمن نیست از این رو برای پیشگیری از وقوع حوادث، کبریت و مواد آتش‌زا را از دسترس کودکان دور نگه داریم.کلمات کلیدی خبر : آتش‌ زا بهداشت