پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 74197 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25946802
کد خبر : 251330 تاریخ ثبت : 1397/12/21 12:06 نظرات تایید شده : 0
مرادی مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر:

سرانه فضای آموزشی در استان بهتر از میانگین کشور است

خلیج فارس: مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر گفت: سرانه فضای آموزشی در استان بوشهر بهتر از میانگین کشور است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ احمد مرادی صبح سه‌شنبه در بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه ساز استان بوشهر اظهار داشت: سرانه فعلی آموزشی در استان بوشهر ۶.۵ متر مربع است که میانگین کشور ۵.۲ متر است و به نسبت کشور وضع بهتری داریم.

سرانه فضای آموزشی در استان بوشهر بهتر از میانگین کشور است

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم به سرانه هدف یعنی ۸.۴ متر مربع برسیم، نیاز داریم که دو مترمربع به فضاهای آموزشی استان اضافه کنیم و تقریباً حدود ۱۸۰ هزار مترمربع به ازای هر متر مربع افزایش سرانه اید به فضاهای آموزشی استان اضافه شود.

مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر ادامه داد: در مجموع باید ۳۶۰ هزار مترمربع فضای آموزشی باید در استان بوشهر اضافه شود تا به میزان هدف‌گذاری شده برسیم.

وی بیان کرد: از سال ۹۲ تاکنون توانسته‌ایم یک مترمربع سرانه آموزشی را در استان افزایش دهیم و در واقع ۳۱۶ پروژه با هزار و ۱۳۵ کلاس درس و حدود ۱۷۸ هزار مترمربع با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان تحویل دادیم.

مرادی با اشاره به نقش خیّرین در ساخت فضاهای آموزشی بیان کرد: خیّرین در ساخت ۱۵۸ پروژه با ۵۹۷ کلاس درس با ۸۵ هزار مترمربع با ۹۷ میلیارد تومان مشارکت داشته‌اند که نیمی از فضای آموزشی ساخته شده را شامل می‌شود.

وی افزود: برای کاهش میزان تراکم دانش‌آموزان در کلاس نیاز داریم که سالانه ۳۵۰ کلاس درس را تحویل دهیم. تراکم فعلاً در استان بوشهر ۲۱ دانش‌اموز در هر کلاس است و در سطح کشور میزان تراکم ۲۳ است.