پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2054207 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3233562
کد خبر : 251010 تاریخ ثبت : 1397/12/19 18:24 نظرات تایید شده : 2

پلیس: هر ایرانی دلیل دستگیری زوج اراکی را می‌فهمد

معاون نیروی انتظامی اراک: هر ایرانی دلیل دستگیری زوج اراکی را می‌فهمدخلیج فارس: دیدن ویدیوی خواستگاری خلاقانه مردان از زنان و حتی برعکس، اصلا موضوع تازه‌ای نیست، اما اتفاقاتی که طی یکی دو روز گذشته افتاد، نشان داد که وقتی مورد وطنی باشد، ماجرا فرق می‌کند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از شهروند؛ چند روز پیش ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی آن هم به صورت محدود منتشر شد که نشان می‌داد یک جوان اراکی تمام خلاقیتش را برای خواستگاری از دختر مورد علاقه‌اش جمع کرده و با کمک چند گلبرگ و شمع، در وسط یکی از پاساژ‌های شهر از او طلب ازدواج کرده است. بلافاصله خبرگزاری فارس در مورد این اتفاق اظهارنظری منتشر کرد.
 
در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسید این خبرگزاری از قول «یک فعال اجتماعی استان مرکزی» نوشت: «متاسفانه چند روز گذشته کلیپی در سطح شهر اراک منتشر شد که طی آن جوانی در اقدامی خارج از عرف و شرع و اخلاق به‌صورت علنی از یک دختر در پاساژ گلستان اراک خواستگاری کرد که این رفتار موجب جریحه‌دارشدن احساسات مردم مؤمن و دین‌مدار شده است.
 
اقدام بی‌شرمانه این پسر و دختر جوان در پاساژی که با ازدحام زیادی از جمعیت در آستانه ایام نوروز همراه بوده، نوعی ترویج بی‌اخلاقی در جامعه است که باید ‌بشدت با آن برخورد و از تکرار این نوع رفتارهای هنجارشکن در جامعه جلوگیری شود.»

یکی از کاربران پرمخاطب شبکه‌های اجتماعی هم آن‌چه خبرگزاری فارس منتشر کرده بود، روی صفحه شخصی‌اش در توییتر گذاشت. همین کافی بود برای واکنش گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی، اما ماجرا وقتی بیشتر بیخ پیدا کرد که خبر رسید نیروی انتظامی هم وارد عمل شده و این زوج را دستگیر کرده است.
 
این خبر را خبرگزاری ایرنا منتشر کرد و بدون این‌که منبع آن را اعلام کند، نوشت: «در پی انتشار کلیپی از درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی، توسط دختر و پسری جوان در یکی از مراکز خرید در شهرستان اراک، با توجه به مطالبات مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان و جریحه‌‌دارشدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، برابر قانون بررسی این موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.
 
سپس این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند. این دختر و پسر جوان که به شکل قانونی با یکدیگر عقد کرده‌اند، تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه آزاد هستند.»

خبر دستگیری این زوج کاری کرد تا کسانی که نسبت به خبر فارس واکنش نشان نداده بودند هم وارد عمل شوند. جالب این‌که ماجرای دستگیری این زوج برای اغلب کاربران شبکه‌های اجتماعی آن‌قدر دور از ذهن بود که اغلب آنها یا با طعنه و کنایه از خجالت آن درآمدند یا با شوخی و خنده. عده‌ای این اتفاق را با انتشار خبر فروخته‌شدن دختری ٩ ساله از سوی پدرش به مردی مسن مقایسه می‌کردند و می‌پرسیدند چرا در مورد آن اتفاق خبر دستگیری کسی به گوش نرسید.  

هر ایرانی دلیل دستگیری را می‌فهمد
مصطفی نوروزی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی اراک در گفت‌وگو با «شهروند» درباره دلیل دستگیری این زوج می‌گوید:   «جرم ارتکابی در ویدیو به قدری واضح است که دیگر نیاز به توضیح نیست.» او ادامه می‌دهد: «هر ایرانی ببیند که دو نفر نامحرم در ملأعام این کار را می‌کنند، می‌فهمد که چرا باید با آنها برخورد شود. به‌هرحال فرهنگ و دین ما اجازه چنین کارهایی را نمی‌دهد و افکار عمومی هم در مقابل چنین کارهایی بی‌تفاوت نیستند.»
 

او در مورد جزییات دیگر پرونده توضیح نمی‌دهد، اما اقدام پلیس را نتیجه درخواست خود مردم اعلام می‌کند و می‌گوید: «بعضی کارها متعلق به فرهنگ ما نیست و حتی از نظر دینی و قانونی هم تکلیفش روشن است، بنابراین نمی‌توان هر کاری که در هر جایی از دنیا عادی است، بدون توجه به عرف،‌ فرهنگ و دین مردم انجام داد.»کلمات کلیدی خبر : شهروند خواستگاری اراک