پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2055676 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3235032
کد خبر : 250497 تاریخ ثبت : 1397/12/17 07:50 نظرات تایید شده : 4

همایش چهره ماندگار و شهروند افتخاری بوشهر برگزار می‌شود

خلیج فارس: همچنین در این مراسم که ساعت 19 امروز در تالار بزرگ لیان بوشهر برگزار خواهد شد، گروه محمد معتمدی خواننده برجسته کشوری نیز به روی صحنه خواهد رفت.

خلیج فارس: همزمان با یازدهمین دوره نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر، همایش چهره ماندگار و شهروند افتخاری برگزار می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این همایش از دکتر غلامحسین خواجه اولین رییس دانشگاه خلیج فارس بوشهر و رییس کنونی دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان چهره ماندگار و دکتر عباس عاشوری نژاد استاد تاریخ دانشگاه آزاد بوشهر و پژوهشگر برتر کشور به عنوان شهروند افتخاری تجلیل می شود.

همچنین گروه محمد معتمدی خواننده برجسته کشوری نیز به روی صحنه خواهد رفت. 

شایان ذکر است؛ این آیین امروز جمعه ساعت ۱۹ در تالار بزرگ لیان برگزار خواهد شد.

معرفی دکتر غلامحسین خواجه چهره ماندگار بوشهر در سال 1397

دکتر غلامحسین خواجه رئیس کنونی دانشگاه شهید چمران اهواز توسط اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر به عنوان چهره ماندگار انتخاب شد و به مناسبت نكوداشت يازدهمين هفته روز بوشهر از خدمات ارزنده وی تجلیل خواهد شد.

 مختصری از زندگینامه و فعالیت های ایشان در ادامه می آید:

دکترغلامحسین خواجه خردادماه سال ۱۳۳۵ در روستای بویری بخش شبانکاره شهرستان دشتستان استان بوشهر متولد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهر برازجان، مرکز شهرستان دشتستان گذراند. وی در سال ۱۳۵۴  برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شهید چمران(جندی شاپور سابق) شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با آغاز جنگ تحمیلی و تعطیلی دانشگاه‌ها، به جمع جهادگران سازندگی استان بوشهر پیوست و پس از بازگشایی دانشگاه‌ها، تحصیل خود را در دانشگاه شیراز ادامه داد و در سال ۱۳۶۲ موفق به اخذ دکترای حرفه‌ای دامپزشکی شد.

وی  پس از آن به عضویت هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران درآمد و در سال ۱۳۷۰ به عنوان بورسیه دانشگاه شهید چمران، تحصیل خود را در دوره دکترای تخصصی رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی در دانشگاه تهران آغاز و در سال ۱۳۷۳ موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته مذکور شد.

دکتر خواجه نخستین رئیس دانشگاه خلیج فارس بین سال های 72 تا 79 بوده است. وی همچنین پیش از آن، سابقه ریاست دانشگاه آزاد بوشهر را دارد.

خواجه که فوق تخصص دامپزشکی دارد، سال ها مدیریت دانشگاهی در سطح ریاست دانشکده و ریاست دانشگاه و با درجه استاد تمام، عضو هیئت علمی و استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز را در کارنامه سوابق خود دارد که از سال 94 تاکنون نیز رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز است.

آئین نکوداشت دکتر غلامحسین خواجه در بهمن ماه 1394 بعنوان چهره ماندگار آموزش عالی استان بوشهر در شبانکاره برگزار شد و معاون وقت سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در آن آئین، دکتر خواجه را بنیانگذار و موسس بسیاری از مسائل علمی استان بوشهر خواند که دانشکده کوچکی را تحویل گرفته و دانشگاه بزرگی چون دانشگاه خلیج فارس را که از دانشگاه‌های معتبر است، تحویل داد.

معرفی دکتر عباس عاشوری‌نژاد، شهروند افتخاری بندر بوشهر در سال1397

دبیرخانه بزرگداشت هفته بوشهر و روز ملی خلیج دکتر عباس عاشوری‌نژاد را به عنوان شهروند افتخاری یازدهمین هفته نکوداشت روز بوشهر معرفی و از وی تجلیل خواهد کرد.

دکتر عباس عاشوری‌نژاد؛ متولد 1347 شیراز و اهل کازون است. وی در سال 1370 در رشته تاریخ ایران و جهان با مقطع کارشناسی از دانشگاه اصفهان فارغ‌التحصیل شد. دکتر عاشوری نژاد کارشناسی ارشد تاریخ ایران وجهان خود را در سال 1372 از  دانشگاه تهران اخذ کرد و در دانشگاه اصفهان در سال 1389 در رشته ادیان بعد از اسلام به درجه دکتری رسید.

 دکتر عباس عاشوری‌نژاد عضو هیأت علمی  تمام وقت و مدیر گروه کارشناسی ارشد تاریخ وتمدن ملل اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر است. علاوه بر این وی در جایگاه  مدیر انجمن دوستداران حافظ بوشهر، دبیر هم اندیشی نخبگان دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مدیر پژوهشگاه علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مشاور تحقیفاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و سردبیر فصلنامه "فرهنگ بوشهر، عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی استان و عضو هیات اندیشه ورزان استان بوشهر نیز به فعالیت‌های علمی و فرهنگی می‌پردازد.

بخشی از افتخارات علمی و فرهنگی دکتر عباس عاشوری نژاد از این قرار است:
- پژوهشگر برتر کشور در چهارمین جشنواره فرهیختگان 1395
 - برگزیده جشنواره پژوهش های خلیج فارس
 - پژوهشگر برتر حوزه فرهنگ استان بوشهر در سال 1393
 - دریافت لوح تقدیر از استاندار بوشهربه پاس حضور فعال در عرصه علمی - ادبی استان در جایگاه ریاست انجمن دوستداران حافظ استان بوشهر 1394
 - فعال ترین مدیر انجمن دوستداران حافظ کشور سال 1392
 - استاد نمونه دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در سال 1392، 1393 و 1394
- استاد نمونه گروه های معارف اسلامی دانشگاه های استان بوشهر در سال 1396
 - پژوهشگر برتر کشور در حوزه فرهنگ عمومی سال 1395
 - دبیر برتر هم اندیشی نخبگان دانشگاهی کشور در سال 1395
ایشان تاکنون حدود 20 کتاب تالیف  و بیش از 40 مقاله ملی و بین المللی در باره تاریخ، انسان و زندگی منتشر نموده‌اند.
عباس عاشوری‌نژاد هم‌اکنون مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و دانشگاه خلیج فارس بوشهر است.