پویاسامانه

کد خبر : 249473 تاریخ ثبت : 1397/12/11 19:07 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ پلمپ فروشگاه زنجیره‌ای مشهور در غرب پایتخت

خلیج فارس: یک فروشگاه زنجیره‌ای مشهور به دلیل عرضه گوشت مرغ فاسد و گرانفروشی به دستور معاون دادستان تهران پلمپ شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ گشت مشترک تعزیرات پایتخت ظهر امروز (شنبه ۱۱ اسفند ماه) با حضور معاون دادستان تهران و نمایندگان وزارت علوم، بهداشت و درمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای برخورد با گرانفروشی و توزیع نامناسب گوشت مرغ به یکی از شعبات فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهران رفته و موضوع را مورد بررسی قرار دادند.

محمد شهریاری معاون دادستان استان تهران، در رابطه با نحوه توزیع گوشت مرغ در این فروشگاه اظهار کرد: با بررسی نحوه توزیع گوشت مرغ در این واحد فروشگاهی، مشخص شد که عرضه گوشت سفید در این واحد با ایرادات و تخلفات بسیار زیادی در حال انجام است.

وی افزود: کارشناسان وزارت بهداشت در گزارش‌های خود اعلام کردند که تمامی گوشت‌های مرغ عرضه شده در این فروشگاه فاسد بودند و با احراز گرانفروشی محصولات، حکم امحا ۶۰ کیلوگرم گوشت مرغ موجود در این فروشگاه و دستور پلمپ آنجا صادر شد.

شهریاری با اشاره به اینکه نگهداری و فروش مرغ فاسد جرم است، گفت: مسئولان این فروشگاه به دادسرای جرایم احضار خواهند شد و قطعاً با این‌افراد برخورد قانونی خواهد شد.

در ادامه بهروز طالبیان رئیس گشت تعزیرات استان تهران، اظهار کرد: متاسفانه در این واحد فروشگاهی علاوه بر عرضه محصول فاسد، تخلف گرانفروشی نیز مشاهده شده است.

وی افزود: قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برای فروش گوشت مرغ ۱۱۵۰۰۰ ریال است که در این واحد این محصول با قیمت ۲۱۵۰۰۰ ریال به فروش می‌رسد، ضمن اینکه مسئولان فروشگاه با خرد کردن قطعات مرغ و بسته‌بندی جداگانه، این محصول را به قیمت ۲۹۹۰۰۰ ریال می‌فروختند که از نظر ما این عمل تخلف محسوب می‌شود.

طالبیان در پاسخ به این سوال که تکلیف کسانی که از این محصولات ناسالم خریداری و استفاده کردند، چه می‌شود؟ بیان کرد: خریداران این گوشت‌ها که دچار بیماری یا مشکلی شدند می‌توانند با اعلام گزارش خود به سازمان تعزیرات و دادستانی استان تهران، شکایت خود را ثبت کنند تا روند قضایی بررسی موضوع انجام شود.

 
-->