پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1622011 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2614391
کد خبر : 248980 تاریخ ثبت : 1397/12/8 16:37 نظرات تایید شده : 0

نماینده تهران: باید معلوم باشد مسؤول سیاست خارجی ایران کیست

خلیج فارس: محمود صادقی نماینده مجلس در واکنش به بازگشت ظریف به وزارت‌خارجه و مخالفت روحانی با استعفای او گفت:  واضح است که مدیریت داخلی و خارجی هرچه منسجم‌تر و یک پارچه‌تر باشد کارایی بیشتری دارد. تداخل وظایف و تشتت آرا و عدم انسجام باعث سردرگمی می شود. در حوزه سیاست داخلی این موضوع یک پیام دارد اما در سیاست خارجی که با کشورهای دیگر مواجه هستیم پیامدهای بیشری دارد.

به گزارش«خلیج فارس»؛ نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: باید برای طرف‌های خارجی ما روشن و معلوم باشد که چه کسی مسؤول سیاست خارجی است و چه کسی حرف آخر را می زند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: بحث سیاست خارجی ما و چند صدایی بودن مختص این دولت نیست و در همه ادوار این مشکل وجود داشته است. در تمام این سال‌ها انسجام لازم در این بخش وجود نداشته است اما در رویداد اخیر خود را به خوبی نشان داد.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: انتظار بود در دیدار یک رییس جمهور خارجی با مقام‌های ایرانی، وزیر امور خارجه حضور داشته باشد. تصورم این است که  ظریف به نوعی به عدم انسجام در سطح کلان اعتراض داشت و آنهم نه به خاطر شخص خودش بلکه به خاطر اقتدار نظام.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: مسئول سیاست خارجی ما وزارت خارجه است. هرچند نهادهای دیگر مسولیت دارند مانند شورای عالی امنیت ملی ولی حضور آنها به معنای این نیست که چند صدایی داشته باشیم  بلکه باید یک صدا  وجود داشته باشد آنهم باید توسط وزیر خارجه اعلام شود.  

صادقی ادامه داد: وقتی وزیر خارجه به عنوان نماینده نظام در مذاکرات حضور می یابد باید از اقتدار لازم برخوردار باشد هرچه این صداها در یک صدا تجمیع شود،  صدا رساتر به گوش دیگران می رسد و تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این حرکت آقای ظریف تلنگری باشد برای اینکه وزرات خارجه به جایگاه اصلی اش برگردد.کلمات کلیدی خبر : ظریف محمود صادقی