پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2285884 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3464623
کد خبر : 247537 تاریخ ثبت : 1397/12/1 17:31 نظرات تایید شده : 0

بندرصادراتی پارس جنوبی ۲ ساله ‌تکمیل می‌شود

خلیج فارس: سرپرست طرح‌های پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه عملیات ساخت دو موج‌شکن بندر خدماتی صادراتی در منطقه پارس جنوبی ۲ تا پایان امسال به پایان می‌رسد گفت: این بندر با سه پست اسکله تا پایان سال آینده در کنگان تکمیل می‌شود.

بوشهر| بندرصادراتی منطقه پارس جنوبی 2 ساله ‌تکمیل می‌شود

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛سیدمحی‌الدین جعفری  ظهر امروز در نشست روند اجرای بندر خدماتی صادراتی در منطقه پارس جنوبی2 در تنبک کنگان با بیان اینکه مراحل ساخت موج شکن شرقی و غربی این بندر با انجام بیش از 4.8 کیلومتربه پایان رسیده  است اظهار داشت: با پایان ساخت این دو موج‌شکن، امکان پهلوگیری کشتی‌های صادراتی در بندر خدماتی صادراتی تنبک فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بندر خدماتی صادراتی در منطقه پارس جنوبی2 با  سه پست اسکله تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود افزود: بندر خدماتی صادراتی در منطقه پارس جنوبی2 برای صادرات فرآورده‌های تولیدی پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی در بندر تنبک کنگان اجرایی شده است.

سرپرست طرح‌های پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از ساخت دو پست اسکله صادرات LPG  خبر داد و بیان کرد: این اسکله‌ها هر کدام با توانایی پهلودهی به کشتی‌هایی با ظرفیت بارگیری 50 هزارتن گاز مایع یکی از اهداف این طرح محسوب  می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه اسکله صادرات LPG تا پایان نیمه  نخست سال آینده به طور کامل در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد، پیشرفت ساخت دومین اسکله صادرات LPG این بندر را مطلوب اعلام کرد و گفت: در حال حاضر عملیات نصب و زیرسازی اسکله دوم صادرات LPG در حال اجرا است و این اسکله نیز در 6ماه دوم سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

وی از ساخت یک پست اسکله مدرن و مکانیزه صادرات گوگرد در این منطقه خبرداد و خاطر نشان کرد: این اسکله با ظرفیت بارگیری 2هزار تن در ساعت برای شناورهای تا 50 هزار تن طراحی شده است.

جعفری با اشاره به اینکه پست اسکله مدرن و مکانیزه صادرات گوگرد تا نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های زمان‌بندی از پیش تعیین‌شده، بندر خدماتی - صادراتی تمبک تا پایان سال 98 به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد و و امکان صادرات فرآورده‌های تولیدی پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی از طریق این بندر فراهم می‌شود.