پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 449915 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26320927
کد خبر : 247532 تاریخ ثبت : 1397/12/1 14:06 نظرات تایید شده : 0

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «کلک خیال» در دیلم+تصاویر

خلیج فارس: نمایشگاه خوشنویسی کلک خیال به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم با حضور مسئولان، هنرمندان، هنردوستان در نگار خانه غدیر مجتمع فرهنگی هنری پیامبراعظم (ص) دیلم افتتاح شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری امام جمعه دیلم ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت : فضای هنر خوشنویسی یک فضای معنوی است و این هنر جزء هنرهای اصیل ایرانی اسلامی است.

نمایشگاه بزرگ خوشنویسی «کلک خیال» در دیلم افتتاح شد

وی افزود: زیبایی‌های نهفته در دل هنر خوشنویسی بر روح انسان تاثیر گذار است و باعث ارتقای معنویت انسان می شود.

عبدالامیر قاسمی فرماندار  دیلم ضمن تقدیر از همه دست اندرکاران این حرکت فرهنگی خاطر نشان کرد: شهرستان دیلم در دولت تدبیر امید از نگاه زیرساخت‌های فرهنگی از موقعیت بسیار خوب و مطلوبی برخوردار بوده و این همت هنرمندان است که می توانند با خلق آثار هنری این مکانهای و بسترهای فرهنگی را درسطح  شهرستان و استان معرفی کنند.

وی افزود: هنرمندان شهرستان دیلم در زمینه های مختلف هنری  از استعدادهای بسیار  مطلوبی در سطح استانی و کشوری برخوردار هستند.

قاسمی گفت: پیشرفت و ترقی هنرمندان مایه افتخار همه ما است و انتظار داریم که در شهرستان دیلم هر روز شاهد پیشرفت فعالیتهای هنری هنرمندان  باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم  نیز با اشاره به اینکه برگزاری چنین  نمایشگاه‌هایی در زمینه فعالیت‌های هنری  مختلف می تواند زمینه  بسیار مناسب  برای آشنایی هنرمندان و علاقمندان به هنر را فراهم سازد گفت: خوشنویسی از هنرهای سخت و دیر بازده است و نیاز است برای ماندگاری علاقمندان به این هنر تشویق هایی در این زمینه در نظر گرفته شود.

زهره محنایی افزود: این نمایشگاه حاصل تلاش‌ها و زحمت‌های فراوان هنرمند پیشکسوت فرهنگی محمد جعفر خلیفه لیراوی از روستای حصار که از سال ٦٠ تاکنون در عرصه خوشنویسی توانسته نمایشگاه‌های مختلف و متعددی را در راستای ترویج این هنر اصیل برگزار کند و در حال حاضر  مدرک فوق ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران  از سال ٩٣ تاکنون در کارنامه فعالیت هنری خود دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم خاطر نشان کرد: معرفی هنر اصیل خوشنویسی در بین اقشار مختلف جامعه و نشر و گسترش این هنر در بین علاقمندان از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه  هنری در شهرستان دیلم است.

محنایی با اشاره به اینکه شهرستان دیلم از استعدادهای هنری بسیار خوبی برخوردار است اظهار داشت: تقویت و پشتیبانی و کشف استعدادهای نهفته در شهرستان نیاز به کاربستن ایده های مختلف در این زمینه است که تلاش و همت و هماهنگی نهادهای فرهنگی در کنار یکدیگر قطعا پیامدهای مطلوبی را  در این زمینه به همراه خواهد داشت.

 نمایشگاه کلک خیال به مدت یک هفته از یکم تا هفتم اسفندماه در نگار خانه غدیر شهرستان دیلم دایر است و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه صبح ها از ساعت ٩ الی ١٣ و عصرها از ساعت ١٦ الی ٢٠ می توانند از این نمایشگاه بازدید بعمل آورند.