پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2283201 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3461941
کد خبر : 247531 تاریخ ثبت : 1397/12/1 20:50 نظرات تایید شده : 1
مدیرکل زندان‌های بوشهر خبر داد:

اشتغال ۴۰ درصد زندانیان استان/ دستبند الکترونیکی در انتظار بودجه

خلیج فارس: وی می گوید: معمولا در نمایشگاههایی که تابلوی تولیدی زندانیان درج می شود، به دلایل فرهنگی استقبال لازم از سوی مردم صورت نمی گیرد که در این خصوص نیازمند فرهنگ سازی در جامعه هستیم.

خلیج فارس: مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر گفت: 644 زندانی بوشهری مشمول عفو رهبری شدند که امیدواریم با تکمیل پرونده‌ها، 35 درصد جمعیت کیفری استان مشمول این عفو شوند.

به گزارش«خلیج فارس»؛ سید قاسم طباطبایی در نشستی خبری اظهار داشت: سرقت و موادمخدر مهمترین جرایم زندانیان در کشور و استان بوشهر است و این درحالیست که 60 درصد آنها سرپرست خانوار می باشند و آسیب‌ های جدی متوجه این خانواده‌ها است.

وی با بیان اینکه کاهش زمینه بازگشت مجدد این افراد به زندان‌ها اولویت ماست، ادامه داد: 40 درصد از زندانیان استان بوشهر در واحدهای اشتغال مشغول به کار هستند و با تفاهم‌نامه با فنی و حرفه ای، مهارت‌آموزی به زندانیان توسعه می یابد.

طباطبایی اظهار داشت: ورود سرپرست خانوار به زندان یک آسیب جدی است و با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، خانواده زندانیان با مشکلات جدی مواجه خواهند شد که اشتغال آنها در حین دوران محکومیت و کمک هزینه ای به خانواده آنها، بخشی از این مشکلات را کم می کند.

فروش تولیدات زندانیان نیازمند فرهنگ سازی
 
مدیرکل زندان های استان بوشهر خواستار کمک رسانه ها برای فرهنگ سازی در جامعه برای خرید تولیدات زندانیان شد و گفت: معمولا در نمایشگاههایی که تابلوی تولیدی زندانیان درج می شود، به دلایل فرهنگی استقبال لازم از سوی مردم صورت نمی گیرد، درحالی که همه زندانیان بخاطر جرایم سخت محکوم نشده و تولیدات آنها نظیر صنایع دستی، منسوجات و کالاهای دیگر با هدف تامین حقوق و کمک معیشت برای خانواده آنها جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به همسر و فرزندان شان می باشد.

حدود هزار زندانی استان مشمول عفو رهبری

وی افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زندانیان کشور مورد عفو رهبری قرار گرفتند که در این راستا 664 نفر از زندانیان بوشهر مشمول این عفو شدند.

به گفته وی 381 نفر مشمول تخفیف مجازات و 290 نفر آزاد شدند.

طباطبایی ادامه داد: پیش بینی ما این است که 35 درصد از جمعیت کیفری استان بوشهر مشمول این عفو (تخفیف زمان محکومیت یا آزادی) خواهند شد که حدود 900 تا هزار می شود.

وی بیان کرد: ستاد دیه مردمی استان بوشهر نیز فعال است و با کمک خیرین و معتمدین تعدادی از زندانیان در سال جاری آزاد کرد که تاکنون 118 نفر از محکومین جرایم غیرعمد از طریق ستاد دیه آزاد شدند.

نجات 9 محکوم به قصاص

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر از تلاش برای نجات محکومین به قصاص خبر داد و گفت: 9 نفر از محکومین قصاص از سوی شوراهای حل اختلاف با رضایت شاکی روبرو شدند.

وی با بیان اینکه تعداد زندانیان غیرعمد استان بوشهر 154 نفر است که 3 نفر آنها زن هستند، افزود: مجموع بدهی این افراد حدود 35 میلیارد تومان است که تلاش داریم با جذب کمک خیرین آزاد شوند.

دست بند و پابند الکترونیکی نیازمند اعتبار

طباطبایی در پاسخ به سوال «خلیج فارس» پیرامون اینکه چرا هنوز طرح پابند و دستبند الکترونیکی در بوشهر با هدف حبس زدایی اجرا نشده، اظهار داشت: در سه استان طرح دستبند و پابند الکترونیک اجرا شده که به مدیران استان اعلام کرده ایم ظرفیت اجرای آن در بوشهر وجود دارد.
 
وی ادامه داد: اما اجرای این طرح برای کاهش حضور محکومین کم خطر در زندان نیاز به تامین اعتبار لازم است و می توان در زندان باز برازجان اجرایی کرد.