پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 836471 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5985536
کد خبر : 246245 تاریخ ثبت : 1397/11/25 09:43 نظرات تایید شده : 0

آمریکا یک افسر اطلاعاتی را به جاسوسی برای ایران متهم کرد+عکس

خلیج فارس: آمریکا یک افسر سابق بخش اطلاعات نیروی هوایی این کشور را به جاسوسی برای ایران متهم کرده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ دادگاه منطقه‌ای «ناحیه کلمبیا» در کیفرخواستی که چهارشنبه منتشر شده تصریح کرده "مونیکا الفرید ویت" شهروند ایالات متحده و متخصص بخش اطلاعات نیروی هوایی آمریکا بوده است. او اوت ۱۹۹۷ جذب این بخش شده و تا مارس ۲۰۰۸ به خدمت اشتغال داشته است.

مطابق اطلاعات مندرج در کیفرخواست، ویت از ماه مه سال ۱۹۹۹ تا نوامبر ۲۰۰۳ برای انجام مأموریت‌های محرمانه‌ علیه «کشورهای متخاصم با آمریکا» عازم چند نقطه در خاورمیانه شده است.

این کیفرخواست همچنین تصریح کرده ویت به اطلاعات سری و فوق سری مسائل دفاعی آمریکا از جمله اسامی واقعی منابع اطلاعاتی و مأموران مخفی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا دسترسی داشته است. ادعا شده ویت بعد از رفتن به ایران به شناسایی همکاران سابقش کمک کرده است.

دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند این افسر ضداطلاعاتی اسم رمز و مأموریت‌های یک برنامه مخفیانه پنتاگون برای انجام عملیات‌های اطلاعاتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. همچنین ادعا شده که او با اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همکاری کرده است.

این کیفرخواست‌ همچنین اینکه ویت چطور در اوت ۲۰۱۳ نسخه‌ای از بیوگرافی و سوابق شغلی‌اش را در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی ایران قرار داده را تشریح کرده است.

آمریکا یک افسر اطلاعاتی را به جاسوسی برای ایران متهم کرد

دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند «مایک ویت» حوالی فوریه ۲۰۱۲ برای شرکت در کنفرانس «هالیوودیسم» سازمان افق نو به ایران سفر کرده است. ادعا شده او در این زمان در یک یا چند ویدئو خودش را به عنوان مقام سابق آمریکایی معرفی کرده و از دولت آمریکا انتقاد کرده است. او اطلاع داشته که این اظهارات قرار است از رسانه‌های ایران پخش شوند.