پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24246810 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1308641
کد خبر : 246134 تاریخ ثبت : 1397/11/24 15:55 نظرات تایید شده : 0

تجهیزات پایگاه‌های امداد دریایی استان‌های ساحلی به‌روز می‌شود

خلیج فارس: رئیس سازمان جمعیت هلال احمر، استان بوشهر را استراتژیک و مهم دانست و گفت: تجهیزات پایگاه‌های امداد دریایی استان‌های ساحلی به ویژه بوشهر به‌روز می‌شود.

بوشهر|تجهیزات پایگاه‌های امداد دریایی استان‌های ساحلی به‌روز می‌شود

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علی اصغر پیوندی ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان امدادی دیلم با بیان اینکه این ساختمان در زمینی مساحت یک‌هزار متر مربع ساخته شده است اظهار داشت: مرکز امداد و عملیات هلال احمر نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات به حادثه دیدگان و آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث گوناگون دارد.

وی، با بیان اینکه ساختمان مرکز امدادرسانی هلال احمر دیلم با مشارکت مقامات استانی، شهرستانی و جمعیت هلال احمر ساخته شده است تصریح کرد: در ساخت مرکز امدادی هلال احمر دیلم 20 میلیارد ریال هزینه شده که بخش عمده‌ای از آن سوی جمعیت هلال احمر کشور تامین شده است.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر، با بیان اینکه مرکز افتتاح شده به عنوان مرکز فرماندهی و عملیات امدادی دیلم است تصریح کرد: این مرکز علاوه بر امدادرسانی، خدمات ویژه‌ای در امور داوطلبان، جوانان، امداد و نجات و دیگر عرصه‌ها ارائه می‌دهد.

پیوندی، وضعیت امدادرسانی هلال احمر را قابل قبول دانست و گفت: تنها نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد ایجاد پایگاه امداد و نجات دریایی در سواحل مختلف استان بوشهر است.

وی، طول ساحل خلیج فارس در استان بوشهر را افزون بر 930 کیلومتر دانست و تصریح کرد: برای پاسخگویی به نیازهای حادثه دیدگان دریایی باید حتما پایگاه‌های امداد دریایی هلال احمر در نقاط ساحلی مجهز و توسعه یابد.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر، با تاکید بر به‌روز رسانی امکانات و تجهیزات پایگاه‌‌های امداد دریایی هلال احمر در استان‌های ساحلی گفت: برای پاسخگویی در لحظات اولیه حادثه  دریایی  پایگاه‌های امداد دریایی استان‌های ساحلی به ویژه نقاط ساحلی بوشهر تجهیز این پایگاه‌های امدادی  به روز می‌شود.

پیوندی از فعالیت 15 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: این پایگاه‌های امدادی در سه بخش دریایی، کوهستانی و جاده‌ای است که 8 پایگاه نسبت به استانداردهای ملی کمتر است.

وی، با بیان اینکه در بیشتر استان‌ها با کمبود پایگاه‌‌های امداد و نجات هلال احمر مواجه هستیم تاکید کرد: این کمبودها باید با مشارکت خیران، مقامات استانداری‌ها و فرمانداری‌ها برطرف شود.

پیوندی از راه‌اندازی مرکز پایگاه امداد و نجات دریایی مجهز در دیلم خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای افزایش رفاه، آرامش و رفاه مردم، گردشگران و توریست‌ها به‌زودی پایگاه امداد و نجات دریایی مجهز در دیلم  ایجاد می‌شود.

-->