پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 455223 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26326202
کد خبر : 245884 تاریخ ثبت : 1397/11/23 12:15 نظرات تایید شده : 0

افشای تجاوز ۲۲۲ مربی به ورزشکاران زیر سن قانونی+عکس

خلیج فارس: نتیجه یک تحقیق گسترده از وجود فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا در ۲۰ سال اخیر حکایت دارد

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ «اینساید دِگیمز» انگلیس، شبکه CBC کانادا اخیراً تحقیقاتی در حوزه فساد در ورزش این کشور منتشر کرده که حقایق تأسف‌باری را برملا کرده است. طبق این گزارش بیش از ۲۰۰ مربی در رشته‌های ورزشی مختلف از سال ۱۹۹۸ تاکنون به آزار جنسی ورزشکاران زیر سن قانونی متهم و محکوم شده‌اند.

ورزشکاران کانادا

انتشار این گزارش واکنش کمیته ملی المپیک کانادا و کمیته پارالمپیک این کشور را به همراه داشته و آن‌ها مدعی شده‌اند که همواره حامی ورزش بدون فساد اخلاقی و تبعیض از هر نوع بوده‌اند.

در تحقیقات CBC فاش شده که حداقل ۲۲۲ مربی که در حوزه تعلیم ورزشکاران تازه‌کار کانادا ایفای نقش کرده‌اند، در دو دهه اخیر به ورزشکاران تحت تعلیم خود تعرض جنسی کرده که بیش از ۶۰۰ نفر از قربانیان زیر سن قانونی (۱۸ سال) بوده‌اند. در این افشاگری همچنین مشخص شده که پرونده ۳۴ تن از متهمان هنوز در جریان بوده و آن‌ها در حال محاکمه هستند.

متهمان پرونده فساد اخلاقی ورزش کانادا در ۳۶ رشته مختلف فعالیت داشته‌اند که بیشترین آمار آن مربوط به رشته هاکی با ۸۶ متهم، ۵۹ مورد محکومیت و ۸ مورد محاکمه در حال اجرا است. پس از آن، رشته‌های فوتبال هنر‌های رزمی، بسکتبال و شنا بیشترین آمار موارد فساد اخلاقی مربیان را داشته‌اند.

تعرض کاناداکلمات کلیدی خبر : کانادا ورزش تعرض جنسی