پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 29092334 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49426718
کد خبر : 245727 تاریخ ثبت : 1397/11/22 15:41 نظرات تایید شده : 0

رایزنی وزرای خارجه ایران و لبنان در بیروت

خلیج فارس: وزرای خارجه ایران و لبنان در بیروت دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به گفتگو پرداختند.


به گزراش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که دیروز به بیروت سفر کرد، بعدازظهر امروز (دوشنبه) در ادامه رایزنی‌ها با مقامات لبنانی با «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف پیش از ظهر امروز نیز با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و آمادگی شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در پروژه‌های لبنان را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ایران دیروز (یکشنبه) به منظور اعلام همبستگی با دولت و ملت لبنان پس از تشکیل دولت جدید این کشور وارد بیروت شد. وی دیروز با نمایندگان گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی لبنان، «زیاد نَخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس و رهبران گروه‌های فلسطینی مستقر در سوریه و لبنان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر خارجه کشورمان دیروز در بدو ورود به بیروت گفت که این سفر هم برای اعلام همبستگی و هم اعلام آمادگی ایران به منظور همکاری در همه حوزه‌ها با دولت لبنان انجام شده است.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ۱۷ آبان ۱۳۹۵ و پس از انتخاب میشل عون به ریاست جمهوری لبنان در سفری دو روزه به بیروت رفت و با مقامات این کشور، گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌ها دیدار و درباره گسترش مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفرهایش به منطقه یک ماه پس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در دور دوم سفرهایش به منطقه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ به بیروت سفر و در این سفر با مقامات لبنان از جمله نخست‌وزیر، رئیس مجلس و وزیر خارجه این کشور دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین برنامه جامع اقدام مشترک به گفتگو پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پس از توافق وین در اولین دور سفرهایش به منطقه به کویت، قطر و عراق سفر کرده بود و پس از بیروت نیز به، دمشق، اسلام‌آباد و دهلی‌نو رفت.

ظریف ۲۲ دی ماه ۱۳۹۲ و حدود یک ماه پس از توافق ژنو (سوم آذر ماه ۱۳۹۲) سفری به بیروت داشت. او در اولین مقصد از سفر‌های دوره‌ای خود پس از این توافق به لبنان و پس از آن هم به سوریه، اردن و عراق نیز سفر کرد.