پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4084988 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1580230
کد خبر : 245608 تاریخ ثبت : 1397/11/21 16:34 نظرات تایید شده : 0

ماجرای قبر‌های بارکددار بهشت زهرا چیست؟

خلیج فارس:مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در واکنش به انتشار تصاویری در فضای مجازی با موضوع تجهیز قبرستان برخی کشور‌های اروپایی به بارکد، گفت: این موضوع یک سال است که در بهشت زهرا اجرایی شده است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در گفتگو با خبرآنلاین گفت: اخیرا عکس قبر‌های بارکدداری از کشور سوئد در فضای مجازی دست به دست می‌شود که بارکد دارند و می‌شود در خصوص زندگینامه شخص فوت شده به وسیله آن بارکد اطلاعاتی کسب کرد.

قبر‌

وی افزود: جالب است بدانید این کار دوسالی هست که در بهشت زهرای تهران انجام می‌شود و ما نام آن را یادکده گذاشته ایم.

سعید خال توضیح داد: ما در گام اول، برای برخی شهدای بهشت زهرا و بویژه قهرمانان دوران دفاع مقدس این طرح را اجرایی کردیم؛ قهرمان‌هایی که ضروری بود نسل جوان با رشادت‌ها و دلاوری‌های آن‌ها آشناتر شوند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفت: بر اساس این طرح، این سنگ قبر‌ها را به بارکدخوان مجهز کردیم و با مراجعان می‌توانند با اسکن تلفن همراه، بهه خلاصه‌ای از زندگی نامه و تصاویر این شهید دسترسی پیدا کنند. در واقع آن‌ها از طریق این بارکد، به سایت مورد نظر هدایت و مشخصات لازم را دریافت می‌کنند.

خال با بیان این مطلب که این طرح مورد استقبال خانواده شهدا و جوانان علاقه‌مند قرار گرفته است ادامه داد: ما بر آن شدیم که در دو سه ماه اخیر قطعه هنرمندان را هم به این بارکد‌ها مجهز کنیم. در این قطعات، فرهیختگان و بزرگان آرمیده اند و مراجعه کننده بسیاری دارند.

وی افزود: مراجعه کنندگان و حتی گردشگران داخلی و خارجی که علاقه‌مند به زندگی این هنرمندان هستند می‌توانند با استفاده از تلفن همراه خود از زندگی نامه و تصاویر این هنرمندان آگاه شوند.

وی گفت: طرح آینده ما نیز این است که این موضوع را در قطعات نام آوران و ورزشگاران و... اجرایی کنیم.

خال در خاتمه گفت: همچنین امکان اجرای این طرح برای همه شهروندان مهیاست و علاقه مندان می‌توانند این موضوع را برای متوفیان خود اجرایی کنند.