پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28774902 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49131233
کد خبر : 245596 تاریخ ثبت : 1397/11/21 14:56 نظرات تایید شده : 0

افراد از اصرار به پزشک برای تجویز دارو بپرهیزند

http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/NewsFiles/00__2356274f.jpgخلیج فارس: رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: افراد از القا و اصرار به پزشک برای تجویز دارو بپرهیزند و امیدواریم در آینده شاهد جامعه‌ای باشیم که آمار مصرف داروها در آن منطقی‌تر باشد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی؛ دکتر مرادعلی فولادوند در همایش اقتصاد مقاومتی با محوریت مصرف منطقی دارو افزود: برای داشتن انقلاب اسلامی ایران به خود می‌بالیم زیرا نه تنها تحول در این مرز و بوم بلکه تحولی جهانی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: در دو دهه اخیر به دلیل در دسترس بودن راحت داروها، افراد علاقه زیادی به استفاده از آن‌ها پیدا کرده و بدون تجویز پزشک در منزل نگه داشته و مصرف می‌کنند.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: وضعیت مصرف دارو در ایران وضعیت نابه هنجاری بوده و از نظر میانگین بین المللی در وضعیت خوبی قرار نداریم از این رو نیاز است اقتصاد مقاومتی دلیل مصرفه بی‌رویه دارو را بررسی کند.

دکتر فولادومند خاطر نشان کرد: آموزش به افراد برای مصرف منطقی دارو بسیار مهم بوده و باید در دستور کار مسئولین آموزش قرار گیرد زیرا کار در این حوزه بسیار مهم بوده و ورود درست به این حوزه موجب کاهش هزینه‌ها هم برای خانواده‌ها و هم برای حوزه سلامت خواهد شد.

وی عنوان داشت: سلامت نیاز ضروری همه مردم بوده و در زندگی روزانه آنان جاری است از این رو باید مستمر به آن پرداخته شود.

دکتر فولادوند یادآور شد: در حوزه درمان می‌توان با تدبیر و درایت مانع از صرف هزینه‌های اضافه شده و امکانات را با بهترین کیفیت و به میزان لازم به مردم ارائه داد.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از محورهای مهم حوزه سلامت حوزه دارو است افزود: دارو هم در طب جدید و هم در طب سنتی در کنار تغذیه مطرح شده و به اندازه غذا باید در دسترس افراد باشد از این رو تامین آن بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: امید است تمامی افراد در چارچوب‌های علمی و متناسب با استانداردها به پزشک مراجعه کرده و داروها را منطقی مصرف کنند.

همایش اقتصاد مقاومتی با محوریت مصرف منطقی داروها با حضور رییس بسیج جامعه پزشکی استان، معاون غذا و داروی دانشگاه، روسای شبکه ها و بیمارستان‌ها و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در سالن شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.