پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1649462
کد خبر : 245595 تاریخ ثبت : 1397/11/21 13:53 نظرات تایید شده : 1

نگهداری ۵۳۰ قلاده سگ جهت واکسیناسیون در کمپ تنگک بوشهر

خلیج فارس: کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت گفت: به منظور جلوگیری از انتقال بیماری، ۵۳۰ قلاده سگ جهت واکسیناسیون در کمپ تنگک نگهداری می‌شوند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ ندا عالی‌حسینی در بازدیدی که در جهت بررسی وضعیت فعلی سگ‌های پناه داده‌شده انجام داد، اظهار داشت: برابر مصوبه وزارت کشور و ابلاغ دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بلا صاحب و عدم اتلاف آن‌ها، طرح زنده گیری سگ‌های بلا صاحب و رهاشده در سطح شهر بوشهر در طی دو سال اخیر در حال اجرا است.

وی بیان کرد: سگ‌های جمع‌آوری‌شده جهت واکسیناسیون و نگهداری به کمپ ویژه‌ای که به این امر اختصاص‌یافته است منتقل می‌‎شوند که  این جایگاه در کیلومتر پنج جاده نیروگاه بوشهر نزدیک به آرامستان جدید واقع‌شده است.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت توضیح داد: بنا به اظهار کارکنان حاضر در کمپ مذکور در حال حاضر تعداد ۵۳۰ قلاده سگ در کمپ پناه داده‌شده‌اند که به منظور جلوگیری از انتقال بیماری، سگ‌های بیمار در قفس‌های مخصوص جداسازی شده و سایر سگ‌ها قلاده گذاری می‌باشند.

عالی‌حسینی همکاری ارگان‌های مردم نهاد در جهت جمع‌آوری سگ‌ها در محیط شهری را ضروری دانست و افزود: با توجه به شکایات متعدد مردمی مبنی بر سلب آسایش و ایجاد رعب و وحشت و همچنین گازگرفتگی توسط سگ‌های بی‌سرپناه در سطح شهر، کار جمع‌آوری می‌بایست تداوم داشته باشد و همکاری ارگان‌های مردم نهاد و اختصاص اعتباری مالی تأثیر به سزایی در اجرای هر چه بهتر دستورالعمل جمع‌آوری سگ‌های ولگرد خواهد داشت.

وی گفت: به منظور بررسی وضعیت فعلی سگ‌های پناه داده‌شده، بازدید مشترکی با حضور نمایندگان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و سازمان حفاظت محیط‌زیست شهرستان، از محل کمپ سگ‌های بی‌سرپناه به عمل آمد.