پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 73869 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25946473
کد خبر : 245316 تاریخ ثبت : 1397/11/19 13:59 نظرات تایید شده : 0

140 میلیارد تومان سهم بوشهر از تسهیلات اشتغال روستایی

خلیج فارس: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت : یکی از خدمات مهم دولت دوازدهم برای روستاها تسهیلات اشتغال روستایی بوده است که سهم استان بوشهر ۱۴۰ میلیارد تومان است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ محمد امید در جلسه شورای اداری شهرستان دیلم اظهار داشت: آمارهای جهان تصدیق می‌کند که ایران در چهار دهه  اخیر در روستاها کارهای بزرگی انجام داده  و از حدود ۳۸۰۰ روستای کشور ،  ۹۷ درصد  روستاها از خدمات برق‌رسانی ، ۹۳ درصد از آب آشامیدنی، ۸۰ درصد از  بهداشت و ۸۰ درصد خدمات گازرسانی بهرمند هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور یکی از دلایل خالی‌شدن روستاها را نبود درآمد در آن‌ها دانست و بیان کرد:  شغل ، تولید و فعالیت است که روستاها را زنده نگه می‌دارد و این نه تنها برای روستاهای شهرستان دیلم بلکه برای خود  شهر دیلم نیز حائز اهمیت است.

وی خطاب به مسئولان شهرستان گفت:  در مقطع حساس کنونی نباید گرایش شما و مردم به سمت کمک از دولت متوجه بوده بلکه می‌بایست به سمت اشتغال و محور تولید در روستاها و شهر متمرکز شود چراکه اکثر نقاط دنیا  از اشتغال ، کار و تولید به توسعه رسیده‌اند.

امید یکی از خدمات مهم دولت دوازدهم برای روستاها را اعطای تسهیلات اشتغال روستایی دانست و تصریح کرد : اعتبار این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی است که به دستور مقام معظم رهبری و مصوبه مجلس درحال انجام است و حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان است که سهم استان بوشهر نیز ۱۴۰ میلیارد تومان است. 

معاون توسعه روستایی کشور یکی از ایرادات روستاهای کشور را نداشتن سند چشم اندازهای توسعه دانست و اظهار داشت:  سند توسعه ۵ هزار روستا در هرسال و ۲۵۰ هزار روستا تا پایان برنامه پنجم توسعه باید تهیه شود.

امید خطاب به مسئولان این شهرستان ظرفیت و پتانسیل  دیلم را استثنایی توصیف کرد و گفت: دیلم پتانسیل بیش از جمعیتی فعلی دارد و با مدیریت درست باید از فرصت‌ها برای توسعه این شهرستان استفاده کرد ، تفرقه در شهر را کنار بگذاریم و همه حول یک محور سازندگی ، ارتقاء و رشد شهر دیلم و آینده و معیشت بهتر مردم گام برداریم، دیلم می‌تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.