پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3995203 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1490558
کد خبر : 245143 تاریخ ثبت : 1397/11/18 09:32 نظرات تایید شده : 0

برگزاری همایش تبیین دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب در مناطق قومی بوشهر+تصاویر

خلیج فارس: همایش تبیین دستاوردهای چهل‌ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی با حضور روحانیان و علمای شیعه و سنی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ روحانیان و علمای شیعه و سنی استان بوشهر ظهر امروز در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در مناطق قومی، بخشی از دستاوردهای چهل‌ساله‌ نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی استان بوشهر را تبیین کردند.

برگزاری همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب در مناطق قومی بوشهر به روایت تصویر

امام جمعه بوشهر در این همایش وحدت را تجلی توحید و تفرقه را تجلی شرک دانست و اظهار داشت: برنامه‌ریزی و مدیریت در ایران اسلامی بر اساس فقاهت و دانایی و وحدت است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه عامل اقتدار ایران قرآن و سنت اهل‌بیت(ع) است تصریح کرد: یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی وحدت‌آفرینی است و این وحدت از مهمترین اصول راهبردی برای رسیدن به امنیت پایدار، پیشرفت و تمدن است.

نماینده ولی فقیه در استان  بوشهر با اشاره به این‌که زندگی مردم شیعه و سنی استان بوشهر مسالمت‌آمیز و در اوج وحدت است افزود: اختلاف مذهبی در استان بوشهر مبنایی ندارد و من از تمامی مردم و علمای اسلام چه شیعه و چه سنی برای ایجاد و دوام این وحدت تشکر می‌کنم.

مسئول دفتر نماینده‌ ولی فقیه در امور اهل‌سنت استان بوشهر نیز با اشاره به وحدت کم‌نظیر میان شیعه و اهل‌سنت در استان بوشهر گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران، این وحدت کلمه الگوی آزادی‌خواهان جهان شده و معارف اسلامی نشر داده شده است.

حجت‌الاسلام‌ سیداحمد احمدی بیان کرد: آزادی میان اهل‌سنت و تشیع در همه موارد از جمله فرهنگی، بیانی، علمی و دیگر عرصه‌ها وجود دارد که یکی از دستاوردهای مهم نظام و انقلاب اسلامی است.

شیخ محمد جمالی امام جمعه‌ اهل‌سنت شهر کنگان هم وحدت اقوام و مذاهب ایران اسلامی را نمونه‌ای از وحدت واقعی دانست که سبب امنیت در کشور و استان مرزی بوشهر شده است.

در این نشست از فعالان حوزه‌ تقریب مذاهب استان بوشهر قدردانی شد.