پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28779139 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49135459
کد خبر : 245140 تاریخ ثبت : 1397/11/18 09:23 نظرات تایید شده : 0

گفت وگو میان خانواده ها به 15 دقیقه کاهش یافته است

خلیج فارس: دبیر کارگروه نظام نامه سلامت استان بوشهر گفت: با ورود فضای مجازی به جامعه میزان گفت وگوها میان خانواده ها به 15 دقیقه کاهش یافته که آسیب اجتماعی به شمار می رود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ زینب حسینی روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی اندیشکده سلامت در گناوه به مناسبت دهه فجر افزود: صرف بخش عمده ای از وقت اعضای خانواده در شبانه روز برای فضای مجازی، باعث شده تا ارتباط و صمیمیت در بین آنان کاهش یابد.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه فضای مجازی قابلیت و ویژگی های خاص خود را دارد و به محیطی برای تعاملات اجتماعی مبدل و به عنوان یکی از ویژگی های مدرن تعریف شده، باید به نحو صحیح از آن استفاده کرد.

حسینی با بیان اینکه سبک متعادل فرزندپروری شرایط استاندارد ندارد، گفت: والدین باید از خود بپرسند که نوجوانان مشکلات خود را با آنان مطرح و رابطه مناسبی باهم دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر یکی از راهکارهای برون رفت از چنین معضل و آسیبی را برقراری فضای همدلی و برگزاری جلسات خانوادگی عنوان کرد و افزود: دراین جلسات باید به همه فرصت حرف زدن داده و با جملات مثبت از هم قدردانی شود.

وی بیان کرد: آشنایی والدین با امکانات فضای مجازی، عضویت والدین در گروه های مجازی تشکیل شده فرزندان و آشنایی با مخاطبان گوشی های تلفن همراه، بررسی روحیات و میزان اثرگذاری در این حوزه از راهکارهای گفت وگوی بیشتر با اعضای خانواده است.

دبیر کارگروه نظام نامه سلامت استان بوشهر گفت: آگاهی دادن به جوانان، نحوه استفاده صحیح با رعایت زمان و مکان مشخص از اینترنت و تلفن همراه، کنترل و راهنمایی و فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی می تواند در پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی آن اثرگذار باشد.

مسئول امور هماهنگی حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ سلامت در استان بوشهر استفاده شود.

حجت الاسلام محمود عبدالهی افزود: در گذشته ابتلا به بیماری‌های واگیر مشکل زندگی انسان ها بود اما امروز آنچه بشر را تهدید می کند بیماری های غیر واگیر است.

وی اظهارداشت: مشکل اساسی در جامعه انسانی فارغ از اینکه در چه کشور یا نقطه‌ای از جهان زندگی می کند اختلالات روحی و روانی است به نحوی که سازمان بهداشت جهانی شعار سال گذشته خود را 'بیایید با هم حرف بزنیم ' انتخاب کرد.

عبدالهی ادامه داد: شبکه مجازی با همه امکانات و مزایایی که داراست، نعمت بزرگ هم‌صحبتی را از انسان گرفته است.

وی گفت: به یمن وجود فعالیت های بخش نظام نامه سلامت که در این شهرستان فعالیت خوبی دارد، سلامت در جامعه اجتماعی و با تشکیل معاونت اجتماعی شبکه بهداشت، اجتماعی کردن سلامت در اولویت قرار گرفته است.

مسئول امور هماهنگی حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: شما آیندگان جامعه هستید و باید به فضای مجازی به عنوان یک فرصت برای بهره برداری بهتر و مفیدتر بنگرید و استفاده کنید.
دبیر کمیته نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت گناوه گفت: سومین دوره آموزشی اندیشگاه سلامت این این شهرستان با عنوان فضای مجازی، ویژه دانش‌ آموزان نوجوان دختر همزمان با دهه فجر و با حضور اعضای کمیته های سه گانه نظام نامه برگزار شده است.

عبدالجلیل ذعاب افزود: با توجه به مشکلات عنوان شده در برنامه جامع سلامت شهرستان، یکی از پنج معضل این حوزه، مسائل مربوط به سلامت روان بوده که توجه به گستردگی آن، اندیشگاه گام به گام مسائل مربوط را در قالب‌های مختلف و با جامعه هدف آموزش خواهد داد.

وی گفت: در اولین گام مسائل بررسی مسائل حوزه سلامت روان، مساله فضای مجازی و اثرات و مزایا و معایب آن در بین نوجوانان دختر بررسی و توسط دو روان شناس برجسته آموزش داده می شود.

ذعاب بیان کرد: چهار دوره آموزشی براساس آیین نامه در دستور کار این اندیشکده برای سال جاری برنامه ریزی شده که تاکنون سه دوره آموزشی آن برگزار شده است.

دبیر کمیته نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت گناوه افزود: اندیشکده سلامت این شهرستان با حضور نخبگان و اعضای کارگروه سلامت برای تدوین سند جامع جلسات متعددی برگزار کرده و در استان بوشهر پیشتاز شده است.کلمات کلیدی خبر : زینب حسینی سلامت