پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28739157
کد خبر : 245102 تاریخ ثبت : 1397/11/17 23:14 نظرات تایید شده : 1

تفکرات قرون وسطایی در حوزه بانوان محکوم به شکست است

خلیج فارس: نشست مقاتلی بخشدار شنبه و طسوج با بانوان این بخش به مناسبت دهه مبارک فجر در بخشداری این بخش برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی این بخشداری؛ بخشدار شنبه و طسوج با تبریک ایام دهه فجر و همچنین تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) با برشمردن برخی از شاخص هایی که می تواند سبب توسعه متوازن یک جامعه گردد عنوان کرد جامعه ای که توان بانوانش را باور نداشته باشد در حوزه توانمندی بصورت متوازن توسعه نخواهد یافت.

مقاتلی نقش و جایگاه زنان در تحولات هر جامعه را غیرقابل انکار توصیف کرد و ادامه داد از ابتدای انقلاب تاکنون نقش بانوان در کشور ما نیز در هر چهار دهه از انقلاب قابل تامل بوده است و در دولت یازدهم و دوازدهم نیز با تغییر نگاه به حوزه های مختلف مرتبط با امور بانوان و البته افزایش سبد مدیریتی بانوان و به تبع آن در استان بوشهر تلاش شده است این باور به جامعه منتقل گردد که بانوان می توانند نقش مستقیمی حتی در تصمیمات اساسی و استراتژیک ایفا نمایند و همه باید بپذیرند که تفکرات قرون وسطایی در حوزه بانوان مانند آنچه در برخی سالهای اخیر در کشورهای اطراف ما صورت می گرفت قطعاً محکوم به شکست خواهد بود.

مقاتلی با توصیه بانوان این بخش به بهره گیری از روش های اجتماع محور در مسیر نقش آفرینی در جامعه پیرامون خود و با تاکید بر  نقش ارزنده بانوان در حل و فصل و کاهش معضلات اجتماعی، افزایش سطح آگاهی بانوان در رابطه با مسائل گوناگون و بخصوص مباحث روز جامعه را یک ضرورت انکارناپذیر برشمرد.

بخشدار شنبه و طسوج تشکیل صندوق  خرد زنان و تشکیل سازمانهای مردم نهاد را از جمله راهکارهای کوتاه مدت جهت هم افزایی بیشتر و نقش آفرینی اولیه توسط بانوان این بخش برشمرد و خواستار حضور پررنگ تر بانوان بخش در مباحث گوناگون جامعه پیرامونی خود شد.وی ادامه داد قطعاً اگر این همت ابتدا در خود بانوان صورت گیرد ما نیز با انگیزه ای مضاعف در جهت کاهش مشکلات حوزه های مختلف مرتبط با بانوان اقدامات خود را صورت خواهیم داد.

مقاتلی عنوان کرد در تلاش هستیم با برگزاری دوره های آموزشی مختلف نسبت به توانمندسازی بیش از پیش بانوان در حوزه های مختلف اقدام کنیم و در این مسیر امیدوار هستیم خود بانوان نیز با افزایش سطح مشارکت در برگزاری مطلوب تر این دوره ها ما را یاری کنند.

در ابتدای این نشست بانوان با بیان برخی موضوعات به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مرتبط با حوزه بانوان پرداختند.کلمات کلیدی خبر : رضا مقاتلی بخشدار شنبه