پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1649610
کد خبر : 245099 تاریخ ثبت : 1397/11/17 21:26 نظرات تایید شده : 0

استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است

خلیج فارس:  مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر گفت: استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است چرا که در نقاط مختلف استان شیعه و سنی بدون هیچگونه مشکلی در کنار هم زندگی می کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ حجت الاسلام سید احمد احمدی عصر چهارشنبه در نشست تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام اسلامی ایران در مناطق قومی استان بوشهر اظهار داشت: وحدت  بین شیعه و سنی یکی از مواردی است که در دین اسلام به آن تاکید بسیاری شده است و ازجمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران نیز بوده است.

استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است

وی با بیان اینکه برخی دستاورهای انقلاب مانند اجرای پروژه‌های عمرانی قابل دیدن نیستند و باید به مردم بیان شود، افزود: وحدت یکی از این موارد است که توانسته زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور در ابعاد مختلف شود.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر تصریح کرد: در دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس پیش از ایراد خطبه‌های نماز جمعه، خطبه‌ها بررسی می‌شود اما در ایران اسلامی ائمه جمعه از آزادی کامل برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام احمدی عنوان کرد: اتحاد بین شیعه و سنی را می توان در استان بوشهر به خوبی شاهد بود چرا که در نقاط مختلف استان شیعه و سنی بدون هیچگونه مشکلی در کنار هم زندگی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمدن اسلامی یکی از اهداف مهم و مشترک علمای شیعه و سنی است که این تمدن بر پایه چهار اصل بصیرت و صبر، دکترین مهدویت، منجی و دکترین فرهنگ انتظار است.