پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2284390 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3463131
کد خبر : 245085 تاریخ ثبت : 1397/11/17 21:07 نظرات تایید شده : 0

ایران به عراق برق بیشتری می‌دهد

خلیج فارس: وزیر نیرو با بیان اینکه ورود هیأت عراقی به ایران باعث خواهد شد که امروز قرارداد رسمی با این کشور برای تقویت روابط برق و انرژی میان ایران و عراق امضا شود، گفت: قرارداد استمرار صادرات برق ایران به عراق امروز امضا خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم استقبال از «لووی خطیب» وزیر برق عراق در فرودگاه امام خمینی با اشاره به اینکه در فرصت کوتاه وزیر برق عراق دعوت بنده را پذیرفته و هدف از سفر این هیأت عراقی پیرو مذاکراتی بود که ماه گذشته در بغداد صورت گرفته،‌گفت: امیدواریم سفر امروز هیأت عراقی به امضای اسنادی که ماه گذشته در بغداد مورد بحث قرار گرفته بود اجرایی شود.

وی افزود: اهمیت این سفر بیش از آنکه در ارتباط با بحث تامین برق مورد نیاز باشد، یک نقش تعیین کننده‌ای در توسعه منطقه خواهد داشت، بنابراین ایران همکاری خود را با دولت و مردم عراق در زمینه انرژی توسعه خواهد داد و سعی خواهد کرد، از همه ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد، در قالب شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه صنعت برق عراق کاهش تلفات انرژی و بازسازی نیروگاه‌ها استفاده کند.

اردکانیان گفت:‌همچنین فراهم کردن امکان یک همکاری در بازار انرژی منطقه از طریق توسعه همکاری با عراق و سایر کشورهای همسایه طبیعتا مذاکرات مفصلی با وزیر برق عراق خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه یک ماه است که همکاران بنده مسئول برنامه‌ریزی سفر وزیر برق عراق به ایران هستند،‌گفت: بازدیدها و ملاقات‌های مهمی را برای وزیر برق عراق ترتیب خواهیم داد و مطمئنا اسناد در این سفر امضا خواهد شد که از جمله این اسناد استمرار بحث صادرات برق به عراق است. همچنین "لووی خطیب" وزیر برق عراق نیز در فرودگاه امام خمینی گفت: سفر هیأت عراقی به دعوت وزیر نیروی ایران صورت می‌گیرد وهدف از این سفر تقویت روابط برق و نیرو و مسائل اقتصادی است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم برای سفر به ایران پیگیری و توافقات و یادداشت‌های تفاهم‌هایی که در عراق بحث شده بود در این سفر به مرحله اجرا درمی‌آید.کلمات کلیدی خبر : ایران عراق برق