پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40755827 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3662752
کد خبر : 244975 تاریخ ثبت : 1397/11/17 11:24 نظرات تایید شده : 0

جواب ظریف به حمله ترامپ به ایران در نطق سالانه کنگره+عکس

خلیج فارس:"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران به سخنان ضد ایرانی دیشب – سه‌شنبه شب- دونالد ترامپ در نطق سالانه او در کنگره آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ ظریف در توییتی با اشاره به اظهارات ضد ایرانی ترامپ در نطق سالانه (STATE OF THE UNION) دیشب در کنگره نوشت:

" ایرانیان، از جمله هم‌وطنان یهودی ما، در حال گرامی‌داشت چهلمین سال پیشرفت، با وجود فشارهای ایالات متحده هستند؛ درست در زمانی‌که دونالد ترامپ در جریان سخنرانی سالانه امسال، بار دیگر اتهام‌هایی را متوجه ما کرده‌است. خصومت ایالات متحده، این کشور را به‌سوی حمایت از دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراطیون سوق داده‌است؛ کسانی که تنها ثمره‌شان برای منطقه ما، ویرانی بوده‌است."

جواب ظریف به حمله ترامپ به ایران در نطق سالانه کنگره

ترامپ در جریان سخنرانی دیشب خود در کنگره بار دیگر با زدن اتهاماتی به ایران، جمهوری اسلامی ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان توصیف کرد.

او مدعی شد:" دولت من قاطعانه برای مقابله با اصلی‌ترین دولت حامی تروریسم یعنی حکومت رادیکال در ایران اقدام کرده است... برای حصول اطمینان از این که این دیکتاتوری فاسد هرگز به سلاح‌های هسته‌ای دست پیدا نکند، من آمریکا را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران خارج کردم و از پاییز امسال سخت ترین تحریم ها را علیه ایران وضع کردیم."

ترامپ افزود:" ما از رژیمی که "مرگ بر آمریکا" شعار می‌دهد و مردم یهود را به نسل‌کشی تهدید می‌کند، چشم بر نخواهیم داشت."

گفتنی است بخش عمده نطق دیشب ترامپ متمرکز بر مسایل داخلی آمریکا بود. ترامپ دستاوردها و پیشرفت‌های 2 سال گذشته دولت خود در زمینه اقتصاد آمریکا را کم سابقه توصیف کرد و مدعی شد این دستاوردها مایه رشک و حسادت جهانیان است.