پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40761613 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3668524
کد خبر : 244549 تاریخ ثبت : 1397/11/15 11:24 نظرات تایید شده : 0

کره‌‎جنوبی خرید میعانات گازی ایران را از سر می‌گیرد

خلیج فارس: خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک منبع آگاه خبر داد: «شرکت هیوندای اویل بانک» کره قصد دارد در ماه فوریه دو میلیون بشکه میعانات گازی از ایران خریداری کند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ این نخستین خرید میعانات گازی از سوی این شرکت پس از سپتامبر سال گذشته میلادی (شهریور-مهر ۹۷) است که این شرکت با نگرانی از آغاز تحریم‌های آمریکا خرید این محصول از ایران را متوقف کرده بود.

کره‌ خرید میعانات گازی ایران را از سر می‌گیرد

یونهاپ همچنین به نقل از یک مقام شرکت «پتروشیمی هانو‌ها توتال» گزارش داد که این شرکت نیز برنامه‌ای برای واردات میعانات گازی از ایران در ماه فوریه دارد، اما به میزان این خرید اشاره نکرد.

شرکت «پتروشیمی هانو‌ها توتال» یک شرکت سرمایه گذاری مشترک میان توتال فرانسه و «هانو‌ها جنرال کیمیکال» کره جنوبی است که از ژوئیه سال گذشته میلادی (تیر-مرداد ۹۷) خرید این محصول از ایران را متوقف کرده بود.

شرکت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی کره جنوبی به شدت به تولید میعانات گازی ایران به دلیل ثبات در عرضه و قیمت قابل رقابت آن وابسته هستند.

به نوشته یونهاپ، یک شرکت کره‌ای دیگر به نام «اس. کی. تریدینگ اینترنشنال» نیز که در ماه ژانویه (دی-بهمن ۹۷) ۲ میلیون بشکه میعانات گازی از ایران وارد کرده بود، قصد دارد در ماه فوریه نیز خرید مشابهی داشته باشد.

این شرکت درباره جزئیات خرید خود در ماه فوریه اطلاعی نداد.

آمریکا پس از خروج از برجام در ۱۸ اردیبهشت سال جاری تحریم‌های رفع شده به مدد این توافق را علیه ایران بازگرداند، اما در نهایت در عقب نشینی آشکار مجبور به اعطای معافیت از تحریم‌ها به ۸ کشور از جمله کره جنوبی شد.