پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40756156 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3663081
کد خبر : 244378 تاریخ ثبت : 1397/11/14 14:15 نظرات تایید شده : 0

شب رکورد‌های مسی

خلیج فارس: مهاجم بارسلونا در دیدار برابر والنسیا دبل کرد و توانست چند رکورد به نام خودش ثبت کند.


به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ بارسلونا شنبه شب در هفته بیست و دوم لالیگا برابر والنسیا ۲ بر ۲ مساوی کرد. تیم کاتالانی در حالی که با دو گل از حریف خود عقب افتاده بود، با دبل لیونل مسی نتیجه را جبران کرد. مهاجم آرژانتینی در این شب چند رکورد به نام خود ثبت کرد که میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) به آن پرداخت. او توانست در ۹ بازی اخیر خود گلزنی کند. مهاجم آرژانتینی چنین رکوردی را از سال ۲۰۱۳ به ثبت نرسانده بود. او پیش از این توانسته بود از دسامبر ۲۰۱۲ تا ژانویه ۲۰۱۳ در ۱۰ بازی متوالی گلزنی کند.
 
شب رکورد‌های مسی
ستاره بارسلونا برای هشتمین هفته پیاپی در لالیگا گلزنی کرد. این برای دومین بار است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد. در تاریخ لالیگا به جز مهاجم بارسلونا تنها ایسدرو لانگارا توانسته است چنین رکوردی را دو بار در سال‌های ۱۹۳۴ و ۱۹۳۶ تکرار کند. علاوه بر این بازیکن پرودن، ماریانو مارتین، سارا، آنسولا، پیتسی، رونالدو نازاریو، دیگو فورلان، مسی (دو بار) و کریستیانو رونالدو هشت هفته پیاپی گلزنی کردند.

مسی گل نخست بارسلونا را در بازی دیشب از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. او سومین بازیکنی است که در تاریخ لالیگا بیش از ۵۰ گل (از ۶۱ ضربه) از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است. رونالدو با ۶۱ گل از ۷۲ ضربه و اوگو سانچس با ۵۶ گل از ۷۱ ضربه بالاتر از مهاجم بارسلونا قرار دارند. ستاره آرژانتینی در طول دوران حرفه‌ای‌اش ۱۰۹ ضربه پنالتی زده که ۸۴ ضربه به گل تبدیل شده است.

مسی در ۳۲ بازی رسمی خود برابر والنسیا رکورد ۲۷ گل را به ثبت رساند. تنها دو تیم هستند که مسی بیش از والنسیا دروازه‌شان را باز کرده است. او ۳۲ بار برابر سویا و ۲۸ بار برابر اتلتیکو مادرید گلزنی کرده است.


کلمات کلیدی خبر : مسی