پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40756922 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3663847
کد خبر : 243796 تاریخ ثبت : 1397/11/11 12:03 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ جنگ پهپادها با آلودگی هوا!

خلیج فارس: ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین در تایلند برای مقابله با آلودگی هوا در بانکوک پایتخت این کشور به کار گرفته شدند.

به گزارش فرارو، این پهپادها برای پاشیدن محلولی قندی به منظور کمک به پاکسازی هوا از ذرات آلاینده میکروسکوپی گماشته شده‌اند اما هنوز مشخص نیست این اقدام تا چه حد می‌تواند به تصفیه هوای آلوده بانکوک کمک کند.

آلودگی‌های سمی هوا که این روزها بانکوک را فرا گرفته مقامات تایلند را بر آن داشته تا در اقدامی بی‌سابقه ۴۵۰ مدرسه را تعطیل اعلام کنند تا مقامات، بحران آلودگی را که موجب گسترش نگرانی‌ها شده مدیریت نمایند.

پایتخت تایلند هفته‌هاست که در پس مه‌های تیره آلودگی هوا قرار گرفته و ساکنان این شهر را مجبور به استفاده از ماسک کرده و انتقادات بسیاری را در رسانه‌های اجتماعی نسبت به واکنش نامساعد دولت برانگیخته است.

دلایل این آلودگی‌ها اگزوزهای دودزا در ترافیک‌ها، ساخت و سازهای بدون محدودیت، سوزاندن ته‌مانده‌های محصولات در زمین‌های کشاورزی و آلودگی‌های کارخانه‌هاست که در شهر باقی می‌مانند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)