پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24242923 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1304763
کد خبر : 243642 تاریخ ثبت : 1397/11/10 17:36 نظرات تایید شده : 0

مسئولیت‌پذیری به محیط زیست در مدارس تقویت می‌شود

خلیج فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: حس مسئولیت‌پذیری نسبت به محیط زیست در مدارس تقویت می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ ناصر کرمی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با بیان این که وظیفه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دانش آموزان است اظهار داشت: تربیت شهروندان آینده این جامعه به ویژه شهروندانی که بتوانند در تراز نام این انقلاب تربیت شوند و انسان‌هایی مسئولیت‌پذیر و مفید از وظیفه‌های اساسی این نهاد است.

حس مسئولیت‌پذیری نسبت به محیط زیست در مدارس تقویت می‌شود

کرمی با تاکید بر این که بهترین نهاد برای سرمایه گذاری  در بحث آموزش و اثر بخشی آموزش و پرورش است ادامه داد: با توجه به فرهنگ‌پذیری کودکان، اثر بخشی آموزش در دوره تحصیلی ابتدایی بیش از دیگر دوره ها است و باید کودکان را در زمینه مهارت‌های مختلف اجتماعی آن طور که شایسته است تربیت کنیم. 

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، شش ساحت تربیتی دارد و یکی از ساحت های شش گانه آن، ساحت زیستی و بدنی است که بحث سلامت جسمانی و محیط زیست را در بر می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: یکی از آسیب های اجتماعی، عدم آموزش برخورد مناسب با طبیعت و محیط زیست است که عوارض و عواقب آن را به عینه می‌شود دید  و گاهی حالت‌های بحرانی به خود می‌گیرد و نیاز به آموزش و فرهنگ سازی بیش از پیش حس می‌شود.

کرمی، اثربخشی معلمان را در آموزش ها و فرهنگ سازی مهم دانست و ابراز داشت: با توجه به اینکه معلمان در صف مقدم آموزش و پرورش یعنی کلاس‌های درس حضور دارند و همچنین ارتباط با دانش آموز و خانواده دانش آموزان می توانند در اهداف محیط زیست همکاری مطلوبی داشته باشند.

وی یادآور شد: محتوای آموزشی لازم، برنامه های مشترک، فوق برنامه ها، بازدید از طبیعت، فعالیت های کاربردی و تشویق دانش آموزان فعال می تواند کمکی باشد تا دانش آموزان احساس مسئولیت بیشتری نسبت به موضوع محیط زیست داشته باشند.

کرمی با بیان این که آموزش و پرورش تفاهم نامه‌های زیادی با سازمان های مرتبط به امضا رسانده است که تاثیر مثبتی داشته است گفت: طرح سفیران سلامت در حوزه بهداشت و درمان به عنوان یک تفاهم نامه، نتیجه خوبی داشته است و بهداشت و درمان به جای هزینه های گزاف در بخش درمان با هزینه کمتر در بخش آموزش و فرهنگ سازی موفق عمل کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین تاکید کرد: یکی از مولفه های مورد آموزش در طرح سفیران سلامت، موضوع محیط زیست است.

-->