پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1520607 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2701424
کد خبر : 242000 تاریخ ثبت : 1397/11/2 21:59 نظرات تایید شده : 0

۳۳ مدرسه بوشهر کمتر از ۵ دانش‌آموز دارند

خلیج فارس: معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۳۳ مدرسه در این استان داریم که هر کدام کمتر از ۵ نفر دانش آموز دارند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالناصر غلامی افزود: کوچک‌ترین مدرسه روستایی در دوراهک شهرستان دیر قرار دارد با یک دانش آموز و یک معلم.

وی بیان اینکه نزدیک به ۲۳۰ هزار دانش آموز در مدارس استان بوشهر تحصیل می‌کنند، ادامه داد: این دانش آموزان در هزار و۴۸۳ آموزشگاه دولتی و هزار و دو آموزشگاه غیردولتی درس می‌خوانند و تعلیم و تربیت آنان را ۱۴ هزار و ۳۸۵ فرهنگی بر عهده دارند.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین به این نکته اشاره کرد ۴۶ درصد کلاس‌های درس دوره ابتدایی، ۴۸ درصد کلاس‌های متوسطه اول و ۴۶ درصد کلاس‌های متوسطه دوم در استان هوشمند شده‌اند.

غلامی با اشاره به افزایش تعداد دانش آموز، تراکم دانش آموزی و بازنشستگی سالانه حدود ۷۰۰ نفری فرهنگیان یادآور شد: برای سال تحصیلی جدید، راهی جز جذب نیروی جدید نداریم، زیرا نیروی انسانی کنونی و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان کمبود هزار نفری سال آینده را جبران نخواهد کرد.

وی به اجرای برنامه‌های پژوهشی در مدارس هم اشاره کرد و گفت: پارسال بیش از ۱۵۳ طرح اقدام پژوهی در مدارس استان انجام گرفت و همچنین ۱۹۰ فعالیت دانش آموزی در تولید محتوای الکترونیک داشتیم که موفقیت کشوری برای استان به دنبال داشت.