پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24292119 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1353848
کد خبر : 241027 تاریخ ثبت : 1397/10/29 09:46 نظرات تایید شده : 0

سیل ۴۸ شهر و روستا را در نوردید

خلیج فارس: رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۲۲ استان کشور، گفت: بیش از ۱۰ هزار مسافر در ۱۲۲ محور کوهستانی به دلیل این حادثه امدادرسانی شدند.


به گزارش «خلیج فارس»؛ مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرگزاری فارس، در ارتباط با وقوع برف و کولاک در کشور اظهار داشت: ۲۲ استان همدان، مرکزی، مازندران، لرستان، گیلان، گلستان، کرمانشاه، کردستان، سمنان، قزوین، زنجان، خوزستان، خراسان رضوی و شمای، چهارمحال بختیاری، تهران، ایلام، البرز، اصفهان، اردبیل، اذربایجان غربی و شرقی طی دو روز گذشته درگیر برف و کولاک شده است.

وی افزود: بیش از ۱۰ هزار مسافر در ۱۲۲ محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۴۰۰ مسافر در راه مانده اسکان اضطراری یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: ۸۹۸ خودرو گرفتار در برف رهاسازی و تعداد زیادی پتو، آب‌معدنی و بسته‌های غذایی میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.

وی در ارتباط با وقوع سیل و آبگرفتگی همچنین طوفان طی ۳ روز گذشته، گفت: ۸ استان اصفهان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قزوین، گلستان، مازندران و لرستان متاثر از سیل و آبگرفتگی شده است.

سلیمی بیان داشت: ۱۱۴۹ نفر در ۴۸ شهر و روستا و منطقه عشایرنشین امدادرسانی شده و ۵۸ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: تعداد زیادی نایلون، پتو، موکت و کنسروجات میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.
کلمات کلیدی خبر : شهر و روستا سیل
-->