پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23540175 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 604344
کد خبر : 240374 تاریخ ثبت : 1397/10/25 12:05 نظرات تایید شده : 0

فرماندار: جم شهری گران شده است

بوشهر| شهرستان جم به شهرستانی گران در استان بوشهر تبدیل شده استخلیج فارس: فرماندار جم این شهرستان را نسبت به سایر نقاط استان بوشهر گران دانست و گفت: به سبب مهاجر پذیری وجود شاغلان در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و اجاره بهای بالا، شهرستان جم به شهری گران تبدیل شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ فرماندار جم صبح امروز در نشست کمیسیون تنظیم بازار جم با تاکید بر لزوم تامین اقلام مورد نیاز مردم در بازار اظهار داشت: اقلام ضروری و مورد نیاز مردم باید به صورت مستمر و کافی در بازار موجود باشد و تدابیر لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه برای تامین اقلام اندیشیده شود.

وی شهرستان جم را شهرستانی گران به نسبت سایر نقاط استان بوشهر دانست و افزود: جم به سبب مهاجر پذیری، بعد مسافت با مرکز استان بوشهر، جمعیت پرشمار در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و اجاره بهای بالا به شهری گران تبدیل شده که باید تلاش شود مردم کم بضاعت شهرستان جم از این شرایط ویژه، آسیب کمتری ببینند.

فرماندار جم با ناکافی خواندن توزیع گوشت و مرغ دولتی در بازار خاطر نشان کرد: سهمیه اختصاص یافته مرغ و گوشت به جم کفاف جمعیت و نیاز مردم را ندارد و انتظار داریم این سهمیه افزایش یابد.

وی افزود: تدابیری اتخاذ شود تا مرغ و گوشت به سهولت در دسترس مردم قرار گیرد و در بخش ریز هم عامل فروش معرفی شود.

حسینی با بیان اینکه نظارت بر بازار و برخورد با تخلفات، از سوء استفاده سودجویان جلوگیری می‌کند خاطر نشان کرد: برای هر بار افزایش قیمت غیر اصولی کالاها نمی‌توان از مردم خواسته شود آن کالا را خریداری نکنند.

وی با تاکید بر کنترل بازار و قیمت اجناس تصریح کرد: یک روز به مردم بگوییم گوشت نخورند، یک روز  بگوییم مرغ نخورند، یک روز بگوییم برنج نخورند پس وظیفه ما مسئولان برای کنترل و نظارت بر بازار چه می‌شود؟ 

حسینی با بیان اینکه در قیمت گذاری نان باید تابع قوانین و مقررات باشیم اظهار داشت: اگر نقدی به افزایش قیمت وارد شد باید با ارائه  دلایل و مستندات قانونی پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. 

وی با تاکید بر افزایش نظارت‌ها بر قیمت نان بیان کرد: نظارت بر بهداشت و کیفیت نان باید افزایش یابد و وزن چانه‌ها مورد پایش مستمر قرار گیرد تا حقی از مردم ضایع نشود.

فرماندار شهرستان جم با تاکید بر لزوم مجازات متخلفان بازار تصریح کرد: اینکه اعلام کنیم پرونده برای متخلفان تشکیل شده کافی نیست و باید نتایج و آمار مجازات‌های درنظرگرفته شده به مردم اطلاع رسانی شود.

وی خاطر نشان کرد: برای افزایش نظارت بر بازار، حسب قانون از بازرسان افتخاری که شرایط لازم را داشته باشند استفاده شود.

حسینی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی خدمات در حوزه بازار به مردم تصریح کرد: اگر قرار است به سبب نیاز بازار و شرایط اقتصادی، افزایش نرخی قانونی، داشته باشیم حتما به مردم با جزئیات اطلاع رسانی شود تا نسبت به موضوع آگاهی کامل داشته باشند.

کلمات کلیدی خبر : فرماندار جم گران
-->