پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43768608 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21015885
کد خبر : 239455 تاریخ ثبت : 1397/10/20 12:09 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ گروهی که عامل قطع رابطه مراکش با ایران شد

خلیج فارس: با حضور ابراهیم غالی دبیرکل جبهه پولیساریو و برخی اعضای دبیرخانه ملی، دولت و ستاد مشترک ارتش و هیأت‌های مختلف موسسات ملی این جبهه رزمایش نظامی پولیساریو در صحرای غربی برگزار شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مراکش که جبهه آزادی ‌بخش پولیساریو و پادشاهی مراکش بر سر کنترل آن مناقشه دارند.

یگان‌های نظامی موسوم به ارتش آزادی‌بخش ملی صحرا وابسته به جبهه پولیساریو در بخش شمالی منطقه امهیریز این مانور نظامی را انجام دادند.

هدف از برگزاری این مانورها، آموزش نیروهای نظامی برای درگیری‌های احتمالی و سنجش میزان آمادگی رزمی یگان‌ها و توان آنها برای اجرای ماموریت‌ها عنوان شده است.

دولت مراکش این مانورها را اقدامی تحریک‌آمیز خواند و هشدارهای سازمان ملل در این باره را یادآور شد.

جبهه پولیساریو سازمانی سیاسی نظامی در صحرای غربی است. این گروه در سال 1973 به عنوان یک گروه مقاومت علیه تسلط استعماری اسپانیا بر صحرای غربی و با هدف استقلال این منطقه ایجاد شد. پولیساریو پس از خروج اسپانیا در سال 1976 از این منطقه و تقسیم آن بین مراکش و موریتانی به مخالفت با این دو کشور پرداخت. موریتانی و پولیساریو در سال 1979 با یکدیگر صلح کردند اما مراکش تمام منطقه صحرای غربی را ضمیمه خاک خود کرد. از آن پس جبهه پولیساریو به مقاومت علیه مراکش ادامه داده است.

چندی پیش نیز مراکش روابط با ایران را به علت حمایت ادعایی تهران از جبهه پولیساریو قطع کرد و اعلام کرد که سفارت خود در تهران را نیز بسته و سفیر ایران در رباط را نیز اخراج خواهد کرد. این اقدام مراکش با حمایت امارات، عربستان و بحرین همراه بود. اما در مقابل وزارت ایران ضمن تکذیب ادعای همکاری سفارت ایران در الجزایر با جبهه پولیساریو اعلام کرد که یکی از مهم‌ترین پایه‌های اصولی سیاست خارجی ایران، عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشور‌ها بوده و خواهد بود.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)