پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43350870 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20599057
کد خبر : 239426 تاریخ ثبت : 1397/10/20 10:41 نظرات تایید شده : 0

سعادت: توجه به معیشت مردم نقطه قوت لایحه بودجه 98 است

خلیج فارس: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت:توجه به معیشت مردم و عدالت اجتماعی نقطه قوت لایحه پیشنهادی بودجه 98 دولت است که نسبت به بودجه 97 از شفافیت بیشتری برخوردار است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ محمد باقر سعادت روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تلاش شده در بودجه 98 عدالت اجتماعی برای قشر آسیب پذیر و کم درآمد به خوبی رعایت شود.

وی یادآورشد: در لایحه بودجه 98 به طور تقریبی 14میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و ضروری اختصاص یافته است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:باتوجه به تورم موجود و احتمال افزایش آن به نظر می رسد رقم پیش بینی شده برای تامین کالاهای اساسی و ضروری کافی نیست.

سعادت گفت: لایحه بودجه در کمیسیونها بررسی و پس از آن به کمیسیون تلفیق و به صحن مجلس می آید وبا بررسی های موشکافانه انتظار می رود اصلاحاتی در آن به وجود آید.

وی اضافه کرد: افزایش حقوق و دستمزد به صورت میانگین در لایحه بودجه 98، 20 درصد تعیین شده و بصورت پلکانی انجام می شود براین اساس کسانی که حقوق آنها بالاتراست افزایش کمتر و کسانی که حقوق پایین تری دارند افزایش بیشتری می یابد.

سعادت گفت: این روند خود بیانگر نوعی عدالت است که تلاش شده در لایحه بودجه 98 رعایت شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند این میزان افزایش حقوق و دستمزد با توجه به تورم موجود سازگار نیست اما بالاخره بودجه کشور سقفی دارد و دستگاه ها و حوزه های مختلف باید از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در راستای تامین حقوق و دستمزد اگر منابع و درآمد آن بیشتر بود به طور یقین باید حقوق و دستمزد افزایش بیشتری پیدا می کرد اما چون منابع بیش از این جواب نمی دهد با این روند افزایش پلکانی عدالت به نحوی رعایت شده است.

سعادت گفت: افزایش 80درصدی بودجه محیط زیست و 18درصدی نهادهای نظامی نیز از نقاط قوت لایحه بودجه 98 است که به خوبی به آنها پرداخته شده است.

وی افزود: بودجه نهادهای نظامی در لایحه پیشنهادی دولت به هیچ وجه کاهش نیافته است و نسبت به سال 97 ، از افزایش 18درصدی برخوردار است .

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رفت در لایحه بودجه 98 بودجه فرهنگی مقدار بیشتری افزایش می یافت که انتظار می رود در کمیسیونها و کمیسیون تلفیق تغییر و اصلاحاتی در این بخش انجام شود.

سعادت یادآورشد: شفافیت و انضباط بودجه ای در لایحه بودجه 98دولت لحاظ شده است و توجه ویژه ای نیز به آموزش و آموزش عالی و فرهنگی انجام شده طوریکه بودجه نوسازی مدارس که از مطالبات عمومی جامعه است 118درصد رشد نشان می دهد.

وی پایداری در برابر تحریمها را از دیگر نقاط قوت لایحه پیشنهادی دولت ذکر کرد و گفت: بودجه 98 براساس تحریم های ظالمانه ای که امریکا بر ملت ایران روا داشته تنظیم شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: توجه ویژه به اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی برای پاسخ به نیاز جویندگان کار و تولیدکه زمینه ساز رونق اقتصادی است نیز در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه 98 مد نظر قرار گرفته است.