پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43700005 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20947490
کد خبر : 239344 تاریخ ثبت : 1397/10/19 17:25 نظرات تایید شده : 2
مدیرکل امور اجتماعی استانداری:

نجات غریق در همه شناگاههای رسمی استان مستقر می‌شود

خلیج فارس: وی ادامه داد: اگر وضعیت آلودگی این مناطق تغییر کرد، باید مراحل قانونی طی شود و وضعیت پایش شود و پرچم نصب شود.

https://media.mehrnews.com/d/2017/07/16/3/2515759.jpgخلیج فارس: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی ستانداری بوشهر گفت: نجات غریق در همه شناگاه‌های رسمی استان بوشهر مستقر می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس»؛ عباس برزگر زاده در نشست ساماندهی سواحل استان بوشهر اظهار داشت: در نقاط ساحلی استان بوشهر نقاط مد نظر برای شناگته رسمی، جت‌اسکی، قایق‌سواری و محل شنا تعیین شده است.

وی اضافه کرد: اکنون وضعیت شناگاه‌های استان را مشخص کردیم و در گام‌های بعدی نباید پایش مناطق متوقف شود و پایش باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد. اگر نقطه‌ای آلوده بوده و پرچم‌گذاری به رنگ زرد شده است، نباید پایش متوقف شود و مطالعات باید ادامه داشته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر ادامه داد: اگر وضعیت آلودگی این مناطق تغییر کرد، باید مراحل قانونی طی شود و وضعیت پایش شود و پرچم نصب شود.

وی با اشاره به اینکه نقاط غیرآلوده که به عنوان شناگاه رسمی شناخته شده‌اند، باید با نصب پرچم آبی مشخص شوند بیان کرد: وقتی پرچم آبی نصب می‌شود باید نجات غریق مستقر شود و در دیگر مناطق تکلیفی برای تامین نجات غریق نداریم.

برزگر زاده تصریح کرد: نجات غریق بر اساس سازمان ورزش و جوانان است و غالب استان‌ها این کار را بر عهده شهرداری‌ها گذاشته‌اند و اعتبار آن را شهرداری‌ها پرداخت می‌کنند و ما هم قولی برای تامین هزینه از سوی شهرداری گرفته‌ایم ولی در کل وظیفه ورزش و جوانان است.

وی تاکید کرد: وقتی در منطقه‌ای شناگاه سالم اعلام می‌کنیم و پرچم آبی نصب می‌شود، باید پلاژ بانوان و آقایان همراه با امکانات سرویس‌بهداشتی و حمام و . . . در آنجا مستقر شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر افزود: با ایجاد این زیرساخت‌ها و نصب پرچم‌ها مسئولیت‌ها محدود به این مناطق است و در دیگر نقاط مسئولیتی نداریم. این در حالی است که باید نجات غریق مستقر شود و امکانات ایجاد شود.