پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44837753 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22082269
کد خبر : 238978 تاریخ ثبت : 1397/10/18 00:06 نظرات تایید شده : 0

رگ‌برداری از پا به روش آندوسکوپی نخستین بار در بوشهر انجام شد

خلیج فارس: رگ‌برداری از پا به روش آندوسکوپی نخستین بار برای پیوند عروق در جراحی عمل قلب باز در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر صورت گرفت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهرگفت: برداشت ورید به روش آندوسکوپی نسبت به روش مرسوم که پوست پا باز می‌شد، علاوه بر تهاجم کمتر مزایای کلینیکال بسیاری دارد.

دکتر میکائیل رضایی افزود: در این روش رگ‌برداری نیاز به مراقبت کمتر بعد از عمل و نیاز کمتر به بستری مجدد در بیماران با روش EVH وجود دارد و کیفیت و میزان باز بودن رگ به‌طوریکسان با روش مرسوم OVH، مدت‌زمان بستری کوتاه‌تر، امکان عفونت کمتر زخم نسبت به روش باز، کاهش زمان برای خروج از تخت و راه رفتن و درد کمتر بعد از عمل از دیگر مزایای روش رگ‌برداری از پا به روش آندوسکوپی است.

وی بیان کرد: هیچ‌کدام از بیماران با روش آندوسکوپی (EVH) نیاز به مراجعه یا بستری مجدد ندارند درصورتی که در روش باز (OVH) ۱۶ درصد موارد نیاز به مراجعه و بستری مجدد داشته‌اند.

فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر ادامه داد: مطالعات زیادی نشان داده‌اند کیفیت ورید و یا رگ برداشته‌شده با روش ویدیویی یا آندوسکوپی (EVH) کاملاً مطلوب و مشابه روش باز (OVH) است.

دکتر رضایی یادآور شد: در بیماران دیابتیک و یا چاق با ریسک بالا، عوارض و یا عفونت‌های زخم چهار برابر کمتر از روش باز (OVH) است.

منبع:باشگاه خبرنگارانکلمات کلیدی خبر : آندوسکوپی رگ‌ برداری