پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 17659347 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 37524390
کد خبر : 238976 تاریخ ثبت : 1397/10/18 07:01 نظرات تایید شده : 0

جمع آوری 5 میلیارد تومان زکات در استان بوشهر

خلیج فارس: معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان بوشهر گفت: در نه ماه سال جاری بالغ بر ۵ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده که ۹۹درصد در حوزه رفع فقر و کمک به نیازمندان بوده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ عبدالرضا واعظ در حاشیه  نشست شورای زکات منطقه ای شهرستان دشتستان در سالن اجتماعات خلیج فارس اظهار داشت: چشم انداز زکات در برنامه توسعه کشور یک سری راهبردی ها، سیاست ها و اهدافی را در نهضت احیا و ترویج فرهنگ زکات ضروری بود که در این نشست منطقه ای به آن پرداخته بشود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان بوشهر افزود: یکی از محورهای اصلی این نشست ها ظرفیت شناسی واقعی زکات است، ما در ارتباط با ظرفیت شناسی واقعی زکات در استان حدود ۲۵درصد از ظرفیت واقعی زکات تا امروز توانسته ایم در نه ماه امسال به آن برسیم.

وی تصریح کرد: ۷۵ درصد از ظرفیت واقعی ما ناشناخته است ، ما دنبال این هستیم که این ظرفیت های اصلی را شناسایی کنیم.

عبدالرضا واعظ بیان کرد: در سال  ۹۶ در حوزه زکات مستحبی ۱۱درصد زکات جمع آوری کرده ایم و در مسیر محرمیت زدایی هزینه کرده ایم.

واعظ بیان کرد:با جمع آوری زکات و در مسیر محرومیت زدایی و فقر زدایی در بین نیازمندان بنا به سبد حمایتی که برای نیازمندان اهدا کرده ایم توزیع می کنیم.ش