پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43350147 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20598336
کد خبر : 238975 تاریخ ثبت : 1397/10/18 07:49 نظرات تایید شده : 0

مصرف نکردن آنتی‌بیوتیک برای درمان سرماخوردگی

خلیج فارس: مردم برای درمان سرماخوردگی ویروسی آنتی بیوتیک مصرف نکنند.

به گززارش «خلیج فارس»؛ رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می گوید: سرماخوردگی و آنفولانزا دو بیماری شایع فصل زمستان هستند که برخی‌ بر اساس باورهای غلط برای درمان آن از آنتی بیوتیک یا همان چرک خشک‌کن‌ها‌ استفاده می‌کنند.

سهیل افرازی افزود: این بیماری‌ها دو منشا ویروسی و باکتریایی دارند که نوع ویروسی آن بیشتر شایع است و پزشکان برای درمان آن آنتی بیوتیک تجویز نمی‌کنند.

وی بیان کرد: تشخیص ویروسی یا باکتریایی بودن بیماری بر عهده پزشک است اما مردم بدانند اگر برای نوع ویروسی این بیماری از داروهای آنتی بیوتیکی استفاده شود  هیچ سودی برای بیمار ندارد و فقط در معرض عوارض جانبی داروها قرار می‌گیرند.

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: معمولا طول دوره بیماری آنفلوآنزا بین یک تا دو هفته است و سرماخوردگی زمان کمتری دارد که برای درمان آنها بیمار باید ضمن مصرف دارو استراحت کافی داشته باشد و از مایعات گرم و لبنیات استفاده کند.

 کلمات کلیدی خبر : آنتی‌ بیوتیک سرماخوردگی