پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43352183 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20600371
کد خبر : 238809 تاریخ ثبت : 1397/10/17 15:28 نظرات تایید شده : 0

شبکه بهداشت: نانوایی‌های دشتستان از جوش‌شیرین استفاده نمی‌کنند

خلیج فارس: معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون از ۱۶۸۰ نانوایی بازدید به‌عمل‌آمده و بیش از هزار نمونه نان از لحاظ داشتن جوش‌شیرین آزمایش‌شده که هیچ نمونه مثبت مشاهده نشده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدحسین دریسی با اشاره به اهمیت نظارت بر نانوایی‌های شهرستان افزود: نانوایی‌ها یکی از صنوف حساس مواد غذایی هستند که به صورت ماهانه توسط بازرسان بهداشت محیط از آن‌ها بازدید بهداشتی به عمل می‌آید.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از نانوایی‌ها به علت قیمت بالای خمیرمایه به جای آن از جایگزینی شیمیایی همچون جوش‌شیرین استفاده می‌کنند که با توجه به مشکلات عدیده‌ای که مصرف جوش‌شیرین در کیفیت نان ایجاد می‌کند وزارت بهداشت طی ۲ دهه گذشته حذف جوش‌شیرین از نان را در دستور کار قرارداده و با نانوایی‌هایی که از آن استفاده می‌شود برخورد قانونی می‌کند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: جوش‌شیرین در درازمدت باعث بیماری‌های دستگاه گوارش، افزایش پوکی استخوان و فساد دندان‌ها می‌شود که با آموزش‌های انجام‌شده و هماهنگی خوب بین بخشی استفاده این ماده مضر در نانوایی‌های شهرستان حذف‌شده است.