پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21389958 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19754661
کد خبر : 237493 تاریخ ثبت : 1397/10/10 16:22 نظرات تایید شده : 0

آلاینده‌های زیست محیطی عسلویه و کنگان کاهش می‌یابد

خلیج فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به آلایندگی زیست محیطی در مناطق هم‌جوار تاسیسات و صنایع پارس جنوبی گفت: کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در شهرستانهای عسلویه و کنگان ،به‌ویژه کاهش آلودگی هوا در اولویت قرار دارد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ فرهاد قلی‌نژاد ظهر امروز در نشست کمیته ارائه برنامه مدیریت کاهش آلاینده‌ها در شهرستان عسلویه با تاکید بر توجه به اجرایی شدن پیوست‌های زیست محیطی صنایع آلاینده در منطقه پارس جنوبی اظهار داشت: تمام تاسیسات و صنایع دارای پیوست زیست محیطی هستند که این مهم زمینه کاهش آلایندگی در مناطق پیرامونی این صنایع را فراهم می‌کند.

بوشهر|آلاینده‌های زیست محیطی در عسلویه و کنگان کاهش می‌یابد

وی،با اشاره به آلایندگی زیست محیطی در مناطق هم‌جوار تاسیسات و صنایع پارس جنوبی گفت: کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در شهرستانهای عسلویه و کنگان ،به‌ویژه کاهش آلودگی هوا بسیار ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: در این راستا باید برنامه مدیریت کاهش آلاینده‌ها بازنگری و سپس راهکارهای اجرایی این برنامه مدیریت مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.

قلی‌نژاد با بیان اینکه  ضمانت‌های اجرایی برای کاهش آلودگی‌های محیط زیست در منطقه پارس جنوبی باید تضمین شود خاطر نشان کرد: در این راستا صنایع مستقر در منطقه صنعتی پارس جنوبی باید زمینه کاهش آلایندگی هوا  فراهم کنند.

 مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این نشست گفت : هدف از برگزاری کمیته مدیریت کاهش آلاینده‌ها، رسیدگی به موضوع آلودگی‌های عسلویه در استان بوشهر است.

حمید جلالوندی با تاکید بر تدوین ویژه برنامه برای کاهش آلایندگی در منطقه عسلویه و کنگان تصریح کرد: هم‌فکری و ارائه نظرات و دیدگاه‌های فنی و اجرایی در راستای تدوین و تصویب یک برنامه مدیریت کاهش اثرات آلاینده‌ها در عسلویه و کنگان توسط وزارت نفت ضروری است که امید است این برنامه بتواند آلاینده‌های محیط زیستی این منطقه را کاهش دهد.

-->