پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43524958 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20772792
کد خبر : 236694 تاریخ ثبت : 1397/10/6 11:24 نظرات تایید شده : 4

مدیریت که بلد نیستید، استعفا و عذرخواهی هم بلد نیستید؟

مصطفی داننده

هرچه منتظر ماندم تا خبر استعفایی، عذرخواهی از مسئولان دانشگاه آزاد و کشور بابت حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات به گوشم برسد، نرسید که نرسید.

نمی‌دانم دیگر چه اتفاقی باید می‌افتاد که حضرات مسئول در این ماجرا، قلم به دست می‌گرفتند و استعفانامه خود را می‌نوشتند و در برابر مردم خم می‌شدند و عذرخواهی می‌کردند.

دیگر خسته شدیم از بس که نوشتیم اگر چنین اتفاقی در بسیاری از کشورهای دنیا اتفاق می‌افتاد، مقام‌های مسئول استعفا می‌دادند.

به خدا خسته شده‌ایم. مدیریت که بلد نیستید که اگر بلد بودید ما شاهد این چنین حوادث تلخی نبودیم، آیا عذرخواهی و استعفا هم بلد نیستید؟

عکس سارا ابوالفتحی‌راد دختر دانشجویی که در آن روز نحس، جلسه دفاع پایان نامه‌‌اش بود در کنار پدرش، دیدید؟ می‌دانید مادر این دختر چه حسی دارد؟ به خاطر کم‌کاری شما، به خاطر کم توجهی شما، به خاطر سهل‌انگاری شما، حالا نه دختر دارد نه شوهر. او به جای شام فارغ التحصیلی دختر، حلوای سارای‌ش را درست کرده است.

مدیریت که بلد نیستید، استعفا و عذرخواهی هم بلد نیستید؟

این صندلی‌ها و پست‌ها چه دارد که نمی‌توانید از آن دل بکنید؟ داغ بر دل نشسته است و مدیران ما درگیر دعواهای سیاسی خود هستند. آن یکی از تله کابین حرف می‌زند این یکی از تازه آمدنش به دانشگاه!

نمی‌دانم مسئولان به ویژه روسای دانشگاه، چگونه در محیط دانشگاه رفت و آمد می‌کنند در حالی که رد خون دانشجویان تا ابد در آن مسیر مانده است.

خون این 10 نفر خاک آن جاده را رنگین کرده است.

وقتی مصاحبه‌ مسئولان در این باره را می‌بینیم و می‌خوانیم همه در حال فرافکنی و انداختن تقصیر بر گردن دیگری است. همه می‌خواهند بگویند ما نبودیم. همه کسانی که از گذشته تا به امروز در دانشگاه آزاد مسئول بودند در این حادثه مقصر هستند و باید پاسخگو باشند. مدیران فعلی به خاطر عدم نظارت بر پیمانکار و مدیران قبلی به خاطر ساختن چنین دانشگاهی و چنین جاده‌ای.

وقتی از استعفا و عذرخواهی حرف می‌زنیم برای آرام شدن وجدان خود و قسمتی از آلام خانواده‌هایی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند و گرنه که شما باید در دادگاه به خاطر کم‌کاری، سهل انگاری و مرگ 10 نفر پاسخ گو باشید.

مدیریت که بلد نیستید، استعفا و عذرخواهی هم بلد نیستید؟

باید پاسخ‌گو باشید که چرا از اتوبوس فرسوده استفاده کرده‌اید؟ چرا هیچ فکری برای آن جاده نکرده‌اید؟ و هزار سوال دیگر که باید به آنها جواب بدهید.

هنوز داغ سه دانش آموز دختری که در زاهدان در آغوش هم سوختند، تازه است. سه دانش آموزی که قربانی سهل‌انگاری مدیران مدرسه و آموزش و پرورش شدند و حالا هم داغ اتوبوس وحشت در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران.

به جای مصاحبه‌های پشت سر هم، استعفا بدهید، بروید و به دادگاه پاسخگو باشید لطفا.

به قول سعدی:

«به سكندر نه ملك ماند و نه مال / به فريدون نه تاج ماند و نه تخت

بيش از آن كن حساب خود كه تو را / ديگرى در حساب گيرد سخت»

منبع: عصر ایران