پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31650710 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 50945160
کد خبر : 233831 تاریخ ثبت : 1397/9/20 23:20 نظرات تایید شده : 0

دوستم می‌تواند استقلال و پرسپولیس را با هم بخرد

خلیج فارس: علی فتح‌الله زاده گفت: چند وقت قبل هم گفته بودم که اگر تمرکز وینفرد شفر را برهم نزنند، آنقدر توانایی دارد که تیم را به شرایط خوب برساند.

استقلال ۳ بازی متوالی را برده، ولی علی فتح‌الله زاده تأکید دارد این تیم باید برای نیم‌فصل دوم حتماً تقویت شود. عصر دیروز در مورد مسائل مختلف با مدیرعامل اسبق آبی‌پوشان همکلام شدیم. از شرایط استقلال گرفته تا خصوصی‌سازی و البته حرف‌های قلعه‌نویی!

علی فتح الله زاده

*استقلال چند هفته است که حریفان را یکی پس از دیگری می‌برد.
چند وقت قبل هم گفته بودم که اگر تمرکز وینفرد شفر را برهم نزنند، آنقدر توانایی دارد که تیم را به شرایط خوب برساند. این چند هفته دیگر خبری از دستیار جدید و... نبود و همین آرامش باعث شد استقلال نتایج خوبی بگیرد. البته نباید خودمان را گول بزنیم. من از برد استقلال فوق‌العاده خوشحالم، ولی حقایق را هم می‌گویم. این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر و آبروداری در آسیا باید حتماً تقویت شود و ۴، ۵ بازیکن جدید می‌خواهد. به هر حال استقلال بعد از ۵ سال به یک قهرمانی مهم نیاز دارد.
 

 

*دوباره بحث خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس مطرح شده است، همان بحثی که بعد از پایان جنگ تحمیلی در تمام دولت‌ها مطرح شده، ولی به نتیجه نرسیده است.
من آدم سیاسی هستم، ولی وارد سیاست نشده‌ام و ترجیح می‌دهم به فعالیت‌های مطبوعاتی، هنری و ورزشی بپردازم، چون این کار‌ها را بیشتر دوست دارم. در مورد این داستان خصوصی‌سازی به آقای روحانی هشدار می‌دهم که اگر این‌بار استقلال و پرسپولیس خصوصی نشوند، مردم اعتمادشان به دولت را از دست می‌دهند و تصور می‌کنند اصلاح‌طلبان فقط برای خودشان اصلاح‌طلبی می‌کنند. در چنین شرایطی حتماً اصولگرا‌ها هم ساکت نمی‌نشینند. به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنید که تأکید می‌کنند باید شرکت‌های دولتی در روند خصوصی‌سازی به اهل فن داده شوند. حتی ایشان تأکید دارند که اگر افراد متخصصی هستند، ولی پول خریدن شرکت‌های دولتی را ندارند، شرایط خرید را با استفاده از راهکار‌های قانونی برایشان مهیا کنید.

*شما ۵ سال قبل می‌گفتید دوستانی دارید که برای خریدن استقلال پای کار هستند. آیا این افراد هنوز هم پای کار می‌آیند؟
بله، هستند. همین الان دوستانی دارم که یکی از آن‌ها می‌تواند استقلال و پرسپولیس را با هم بخرد، ولی باید از منیت‌ها خارج شده و کار جمعی را تمرین کنیم و یاد بگیریم. باید کاری کنیم که فوتبال مایه لذت شود نه باعث ذلت.
 

*داستان ماندن تاج و رفتن احتمالی هیئت رئیسه کلی سر و صدا کرده است.
همچنان معتقدم فدراسیون یک NGO بوده و غیردولتی است، ولی متأسفانه یک عده که خودشان عرضه رسیدن به مناصب بالا در فدراسیون را ندارند، دل‌شان می‌خواهد رفقایشان به طرق مختلف اختیار فوتبال را در دست گرفته و به آن‌ها هم پست بدهند! دوست دارم فدراسیون بدون کمک دولت به کارش ادامه دهد، اما در عین حال بدیهی است که به قوانین هم احترام می‌گذارد. قانون هم باید به آن‌ها احترام بگذارد. مطمئن باشید حتی اگر به زور فوتبال را از اهل فن بگیرند، تاریخ بعداً قضاوت خوبی در موردشان نمی‌کند.
 

*بعد از بازی با پرسپولیس، امیر قلعه‌نویی به شدت از داوری‌ها و حمایت‌هایی که به زعم او از پرسپولیس می‌شود، انتقاد کرده است.
شاید در برخی موارد با گفته‌های قلعه‌نویی اختلاف نظر داشته باشم که البته کاملاً طبیعی است، ولی اگر قرار باشد قلعه‌نویی حرف نزند، پس چه کسی باید در این فوتبال حرف بزند؟ حتی یک آدم عادی هم می‌توانست آن صحنه را تشخیص بدهد. باید خودت را جای امیر قلعه‌نویی بگذاری و آن فشار را متحمل شوی تا ببینی چه دردسری را تحمل می‌کند. آقای فغانی جزو بهترین داوران آسیاست، ولی باید قبول کرد که اشتباهش در آن صحنه خیلی بزرگ بود. البته خدای نکرده اصلاً نمی‌گویم تعمدی در کار بوده. نه، اشتباهش سهوی بود، ولی به هر حال خطای بزرگی مرتکب شد. گاهی اوقات یک اشتباه باعث عوض شدن جایگاه تیم‌ها در جدول و تغییر نام تیم قهرمان می‌شود.

منبع: روزنامه خبر ورزشی