پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23923067 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 986116
کد خبر : 233240 تاریخ ثبت : 1397/9/17 17:24 نظرات تایید شده : 0

چینی‌ها روی ماه سیب زمینی می‌کارند!+عکس

خلیج فارس: کاوشگر چینی به فضا پرتاب شد. این کاوشگر در ماه ۱۰ آزمایش از جمله کاشت سیب زمینی انجام می‌دهد و مواد معدنی و اشعه‌های آن را می‌سنجد.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛چین کاوشگر Chang-۴ را به فضا پرتاب کرد. این کشور امیدوار است فصل جدیدی در اکتشافات ماه بگشاید.
 
چینی‌ها روی ماه سیب زمینی می‌کارند!

به هرحال کاوشگر مذکور همراه موشک Long March ۳ B. از مرکز Xichang به فضا پرتاب شد و پیش بینی می‌شود تا آغاز سال میلادی به مقصد خود برسد.

بخش دوردست ماه کوه‌هایی دارد و فرود کاوشگر در آنجا چندان راحت نیست. همچنین در این بخش برقراری ارتباط با زمین مشکل خواهد بود. برای این منظور در ماه می‌ ماهواره‌ای به مدار ماه ارسال می‌شود که نقش رابط میان زمین و کاوشگر را ایفا می‌کند.
 
چینی‌ها روی ماه سیب زمینی می‌کارند!
به هرحال قرار است این کاوشگر در مجموع ۱۰ آزمایش در سطح ماه انجام دهد که ۶ مورد آن به چین و ۴ مورد بقیه به کشور‌های مختلف تعلق دارد. یکی از این آزمایش‌ها کاشت سیب زمینی و دانه‌های دیگر در ماه است.

علاوه برآن آزمایش‌هایی برای وجود مواد معدنی و اشعه‌های فضایی نیز انجام خواهد شد.

Chang-۴ دومین کاوشگر چینی است که روی ماه فرود می‌آید. کاوشگر چینی Yutu در ۲۰۱۳ در این سیاره فرود آمد و به مدت دوسال سطح ماه را بررسی کرد.

چین امیدوار است تا۲۰۲۲ میلادی به ماه فضانورد بفرستد. همچنین این کشور قصد دارد طی چند ماموریت سرنشین دار یک مقر در ماه بسازد.
کلمات کلیدی خبر : چین سیب زمینی کاوشگر چینی
-->